Novi poraz udaljio Marseille od Europe, Ajaccio preokretom do bodova nade

Branimir Korać • nedjelja, 23.03.2014.

Šest susreta Ligue 1 bilo je na rasporedu u subotu, a najveća iznenađenja kreirali su Rennes pobjedom u Marseilleu i Ajaccio slavljem kod Valenciennesa...

U dvoboju momčadi u lošoj formi s po tri utakmice bez pobjede Rennes je prekinuo negativnu seriju i slavio u gostima kod Marseillea 1:0. Neočekivano slavlje gostiju stavilo je Marseille u još veće probleme i europske pozicije mu sve više bježe.

Iako je domaćin bio konkretniji i više napadao, do pogotka je stigao Rennes i to u 76. minuti kada je asistenciju Nelsona Oliveire u pogodak pretvorio Abdoulaye Doucoure.

Gosti su tako stigli do vrlo vrijednih bodova, a Marseille je upisao već šesti domaći poraz što mu je posljednji put pošlo za nogom još u sezoni 2004/2005.

Bastia je nastavila niz uspješnih nastupa protiv Reimsa i svladala ga je s 2:0. Iako je domaćin posljednjih 15-ak minuta igrao s čovjekom manje nakon što je Sambou Yatabare dobio izravni crveni karton, Bastia je zadržala stečenu prednost.

Počela ju je graditi već u devetoj minuti kada je Florian Raspentino poslao loptu u mrežu, a gosti su umalo poravnali preko Floyda Ayite, ali njegov pokušaj zaustavila je vratnica. U samoj završnici prvog dijela Gianni Bruno je zabio drugi pogodak za Bastiju i postavio konačnih 2:0.

Momčad Nice inače je mušterija za Bordeaux, klub čiji dres nosi Gregory Sertić upisao je najviše pobjeda u Ligue 1 upravo protiv Nice, međutim subotnji dvoboj završen je remijem 1:1.

Moglo je završiti drugačije da je domaćin realizirao barem dio brojnih prilika, a jedinu koju je uspio realizirati bila je ona u 63. minuti. Andre Biyogo Poko srušen je u 16 metara, a Jussie je iz kaznenog udarca doveo Bordeaux u vodstvo. Ipak, Nice je uspjela doći do poravnanja i boda i to zahvaljujući golu Alexyja Bosettija 20 minuta prije kraja. Od 86. minute Bordeaux je igrao bez isključenog Mahamanea Traorea, a Sertić nije konkurirao za nastup.

Montpellier je završetak gostovanja u Nantesu dočekao s devet igrača na travnjaku nakon što su isključeni Joris Marveaux u 45. i Daniel Congre u 83. minuti.

Inače, domaćin je slavio s 2:1 zahvaljujući golovima Sergea Gakpea i Koffija Djidjija u prvih 20 minuta da bi Djidji autogolom smanjio na 2:1 i dao nadu Montpellieru koja je kratko trajala do isključenja Marveauxa.

Evian je u završnici susreta izborio remi na gostovanju kod Toulousea. Domaćin je vodio do 89. minute pogotkom Wissama Ben Yeddera, ali uporni gosti tada su uspjeli poravnati na 1:1 preko Clarcka N'Sikulua i doći do vrijednog boda u borbi za opstanak.

Posljednjeplasirani Ajaccio odnio je sva tri boda s gostovanja kod Valenciennesa i probudio nadu u opstanak. Valenciennes je u teškoj situaciju i u zoni ispadanja, u ovom susretu imao je prednost do 87. minute nakon čega je Issa Baradji s dva gola kreirao preokret. Jedan pogodak dodao je Andre, a dvostruki strijelac za domaćina bio je Waris.