Ligue 1: St. Etienne pobjedom zadržao četvrto mjesto, Lyon ga prati u stopu

Ivan Blažević • nedjelja, 23.03.2014.

U 30. kolu francuskog prvenstva Saint Etienne se nakon dva uzastopna poraza vratio na pobjedničke staze i u svom dvorištu nadigrao davljenika Sochauxa rezultatom 3:1. Petoplasirani Lyon u gostima je ostvario minimalnu pobjedu nad Guingampom i tako održao korak sa St. Etienneom.

St. Etienne je kao domaćin svoju nadmoćnu igru prvi put konkretizirao početkom drugog poluvremena, točnije u 46. minuti, kada je na asistenciju Yohana Molla mrežu zatresao Mevlut Erdinc. Zeleni su nastavili u napadačkom ritmu i samo pet minuta kasnije udarac Francka Tabanoua odsjeo je u mreži Sochauxa za prednost domaćina od 2:0.

Gosti su pogotkom Edouarda Butina u 66. minuti vratili tračak neizvjesnosti u utakmicu, koja je potrajala do 81. minute, kada je Bakambu zaradio drugi žuti karton i ostavio Sochaux s igračem manje. U 89. minuti, Erding je zabio svoj drugi pogodak na utakmici i potvrdio pobjedu deseterostrukog prvaka Francuske, koji je tako osvojio 51. bod u sezoni i zadržao četvrtu poziciju na ljestvici.

Lyon je na gostujućem terenu također ostvario pobjedu i tako održao priključak za St. Etienneom i nadu za Europu. Četrnaestoplasirani Guingamp na svom je terenu u ne baš spektakularnoj utakmici pružio solidan otpor, imali su čak i više udaraca od gostiju iz Lyona (12-9), no nisu uspjeli savladati njihova vratara Lopesa. Lyonu je pak, jedan dovoljno precizan udarac donio pobjedu. U prvoj minuti nastavka, jedini i pobjedonosni pogodak za goste na asistenciju Lacazettea zabio je Bafetimbi Gomis. Lyon je tako osvojio svoj 48. bod sezone i održao svoj deficit u odnosu na četvrtoplasirani St. Etienne na tri boda. Zanimljivo, iduće kolo Lyon će na svom Gerlandu u izravnoj bitci za Europu ugostiti upravo St. Etienne.