Josip Piršljin • nedjelja, 23.03.2014.

Rezultatska kriza Bayer Leverkusena nastavila se i u 26. kolu Bundeslige. Apotekari su izgubili na svom terenu od Hoffenheima što im je osmi poraz u zadnjih devet utakmica uključujući Ligu prvaka i DFB Pokal. U gostima je bio uspješan i Eintracht iz Frankfurta.

Bayer iz Leverkusena je upao u tešku krizu iz koje se nije uspio izvući niti u najnovijem kolu Bundeslige. Iako je igrao na domaćem terenu protiv Hoffenheima, Bayer je upisao novi poraz. Momčad Samija Hyypiäe zadnji je put pobijedila početkom prošlog mjeseca, otad je nanizala osam poraza i jedan remi.

Hoffenheim je poveo u 14. minuti kada je jedanaesterac u pogodak pretvorio Salihović. Kiessling je potom izjednačio, ali je minutu nakon njega ponovno gostima prednost donio Volland. Bayer se još jednom vraća početkom nastavka golom Rolfesa, ali tri boda Hoffenheimu osigurava Modeste u pretposljednjoj minuti.

Gostujuću pobjedu, i to vrlo vrijednu u borbi za ostanak u ligi odnio je Eintracht iz Frankfurta u Nürnbergu. Na stadionu Grundig palo je čak sedam golova, a Sloga iz Frankfurta je slavila 5:2. Time je pobjegla na šest bodova svom današnjem protivniku koji ostaje u zoni ispadanja.

Eintracht je do 53. minute zabio tri pogotka, a strijelci su bili Barnetta, Joselu i Madlung. Nürnberg su u život vratili Drmić i Campana, ali u samoj završnici utakmice gosti su još dva puta zatresli mrežu, precizni su bili još jednom Joselu i Kadlec.