Ante Dubravac • srijeda, 26.03.2014.

Nakon što su u prošlom kolu savladali Real Madrid na Santiago Bernabeu nogometaši Barcelone su na svom stadionu dočekali Celtu i došli do nove pobjede.

Pobjedom protiv Kraljevskog kluba u prošlom kolu Barcelona se opet potpuno vratila u borbu za naslov prvaka pa je gostovanje Celte označeno kao odlična prilika da domaćini potvrde dobru formu i upišu novu sigurnu pobjedu.

Da će Celta imati velikih problema bilo je jasno od samoga početka, a gostujuća obrana je kapitulirala već u šestoj minuti. Messi je pronašao Sancheza koji asistira za Neymara, a Brazilcu nije bilo teško s nekoliko metara smjestiti loptu u mrežu.

Barcelona je nastavila s napadima dok su gosti pokušavali zaprijetiti iz brzih protunapada. U 24. minuti domaći strateg bio je prisiljen na zamjenu vratara nakon što se ozlijedio Victor Valdes pa je u igru ušao Jose Manuel Pinto. Šest minuta kasnije Iniesta je odlično pronašao Messija koji postiže svoj 22. prvenstveni pogodak i povisuje na 2:0.

Prije odlaska na odmor s ruba šesnaesterca je pokušao Sanchez, ali je lopta prošla malo pokraj lijeve vratnice pa je prvih 45 minuta završeno s prednošću aktualnih prvaka 2:0.

Drugu dionicu susreta s dvije odlične prilike su otvorili gosti. Prvo je iz pokušao Augusto Fernandez, Pinto je odlično reagirao, a na odbijenu loptu natrčava Santi Mina međutim domaći vratar još jednom spašava svoju mrežu.

Kada su se gosti malo otvorili i pokušali doći do pogotka Barcelona je povisila prednost. Sanchez je lijepom dugom loptom našao Neymara koji je još jednom precizan i pogađa za 3:0.

U 73. minuti se i Sanchez mogao upisati u strijelce, ali nije bio dovoljno precizan nakon vrlo dobrog proigravanja Pedra, a bez uspjeha je završio i Albin udarac iz daljine deset minuta kasnije.

U idućem kolu Barcelona gostuje kod Espanyola dok će Celta bodove tražiti na svom stadionu protiv Seville.

U drugom susretu koji se igrao u istom terminu Rayo Vallecano je u izravnoj borbi za ostanak u ligi dočekao Osasunu. Domaćini su imali terensku inicijativu te su bili bolji u prvom poluvremena, ali se na odmor otišlo bez pogodaka. Međutim gostujuća obrana ipak nije izdržala do kraja. U samoj završnici susreta najstrožu kaznu u konačnih 1:0 pretvorio je Joaquin Larrivey te osigurao domaćinima vrijednu pobjedu i velika tri boda.

• Obrisan korisnik26.03.2014. u 23:37
    Ošli su mu prednji križni ligamenti.Žalosno.Šteta.Što brži oporavak.
  • Obrisan korisnik26.03.2014. u 22:50
    Mogli ste spomenuti da se Valdes vrlo vjerojatno teško ozljedio, koljeno je u pitanju i sumnja se na ligamente što znači da je ovo nažalost bila njegova posljednja utakmica za Barcelonu. Tužan oproštaj legende i ogroman udarac za Barcelonu u finišu sezone.