Rakitić asistent u slavlju Seville nad Kraljevskim klubom

Ante Dubravac • srijeda, 26.03.2014.

U sklopu 30. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla je na svom stadionu dočekala Real Madrid. Iako su gosti poveli Sevilla je došla do preokreta te nanijela Real Madridu drugi poraz u nizu, a sve je iskoristio Atletico Madrid koji je savladao Granadu i preuzeo vrh Primere.

Uoči susreta nogometaši Seville nalazili su se u odličnoj seriji od čak pet susreta u kojima su zabilježili isto toliko pobjeda dok je Kraljevski klub na stadion Ramon Sanchez Pizjuan došao nakon poraza u El Clasicu.

Gosti su u susret ušli vrlo odlučno da što prije dođu do vodstva, ali to se nije dogodilo ponajviše zahvaljujući Karimu Benzemi koji je promašio nekoliko izglednih prilika. Međutim bolju igru Real Madrid je naplatio u 14. minuti kada je slobodan udarac izveo Cristiano Ronaldo, lopta se odbila od živoga zida i prevarila domaćeg vratara te završila u mreži.

Prednost Kraljevskog kluba trajala je samo pet minuta, a tada Carlos Bacca koristi jedno proigravanje Reyesa i matira Lopeza. Vrlo blizu drugog pogotka bio je Ronaldo nekoliko minuta kasnije, međutim Bastos uz dosta muke zaustavlja njegov pokušaj iz slobodnog udarca.

U 29. minuti svoj udarac je iz daljine okušao i Illarramendi, ali lopta odlazi pokraj vratnice. Puno opasniji je bio pokušaj Cristiana Ronalda sedam minuta prije odlaska na odmor, ali domaći čuvar mreže loptu odbija u korner. U 43. minuti Illarramendi prebacuje domaću obranu i pronalazi Ronalda koji prebacuje Bastosa, ali lopta se odbija od vratnice pa se na odmor odlazi s rezultatom 1:1.

Drugih 45 minuta Real Madrid je otvorio s potpunom dominacijom u posjedu lopte, ali za razliku od prvoga poluvremena gosti nisu uspijevali ugroziti domaćeg vratara. U 73. minuti Ivan Rakitić se prekrasno oslobodio Pepea i proigrao Baccu koji svojim drugim pogotkom dovodi Sevillu u vodstvo.

Iako je Kraljevski klub pokušavao doći do izjednačenja domaća obrana je bez problema izdržala sve napade pa je Sevilla upisala svoju šestu pobjedu u nizu.

U isto vrijeme kada su snage odmjeravali Sevilla i Real i treći kandidat za naslov prvaka je tražio bodove za ostanak u vrhu. Atletico Madrid je dočekao Granadu i očekivano došao do tri boda. Iako je gostujuća obrana dugo odolijevala napadima domaćina ipak su pokleknuli u 63. minuti kada je Diego Costa nakon kornera glavom pogodio za 1:0. Osvajanjem tri boda i porazom Reala Atletico Madrid je s osvojena 73 boda ostao sam na vrhu Primere.

• cameosis27.03.2014. u 18:26
    ajde još da sevilla upadne i šampinjon-ligu, bilo bi super. pa glavni reprezentativci nam svi igraju u udarnim postavama klubova diljem europe (i male azije) koji ili uzimaju naslov prvaka ili su među prvih tri-četiri (njemačka, francuska, španjolska, rusija, ukrajina, hrvatska) ... to je to!
    cameosis
  • Obrisan korisnik27.03.2014. u 17:36
    Kakva majstorija Ivana:) Imaju atmosferu u Sevilli na stadionu za pozeliti!
  • narada10827.03.2014. u 13:38
    Sve je rečeno o Raketi. Pored svih tih miljunaša iz Madrida on je bio vladar terena i MoM. Još imao dosta lukavštine da uz sve batine od strane Alonsa mu fino vrati jer je iznudio foul za žuti karton. Sa takvom kreativnom bezobrazluku imamo neki dodatni faktor neprevidljivosti u veznom redu naše... [više na forumu]
    narada108
  • Obrisan korisnik27.03.2014. u 13:33
    Kakav potez Rakete, nakon što su španjolski komentatori već govorili da treba imati veći utjecaj na sredini terena jer ga je malo bilo u prvom dijelu on napravi ovako nešto. Kod Reala bez lažne skromnosti Luka jedini koji je nešto odigrao i nekoliko puta lijepo proparao obrani Seville sa... [više na forumu]
  • Mithrandir27.03.2014. u 13:07
    Real izgleda u 4 dana izgubio prvenstvo.......ili........?