Betis iznenadio Levante, Valencia ispustila dva gola prednosti kod Almerije

Ante Dubravac • četvrtak, 27.03.2014.

Odigrana su i posljednja četiri susreta 30. kola španjolskog nogometnog prvenstva. Najveće iznenađenje napravio je Betis koji je slavio na gostovanju kod Levantea dok je Valencia propustila vodstvo od 2:0 protiv Almerije.

Nakon odličnog ulaska u sezonu Villarreal je u posljednjim susretima zabilježio nekoliko loših rezultata te se udaljio od pozicija koje vode u Europu iduće sezone. U takvom ozračju Villarreal je došao na gostovanje kod Getafea.

Iako su domaćini imali veći posjed lopte i više prilika gosti se ipak kući vraćaju s tri osvojena boda. Ključan trenutak susreta dogodio se već u petoj minuti kada je Jeremy Perbet primio jednu loptu na rubu šesnaesterca te iz okreta lijepo pogodio za, kasnije se pokazalo, konačnih 1:0. U domaćoj momčadi bivši igrač Dinama Sammir je počeo susret od prve minute, ali je zamijenjen u 56. minuti kada je u igru ušao Pedro Leon.

Real Sociedad je na svom stadionu dočekao Valladolid i sve osim pobjede domaćina ulazilo je u kategoriju velikih iznenađenja. Bolji ulazak u utakmicu domaćini su naplatili u 23. minuti kada je Pardo odlično pronašao Carlosa Velu koji prebacuje istrčalog gostujućeg vratara i pogađa za 1:0.

Iako su gosti pokušavali doći barem do izjednačenja domaća obrana je bez većih problema odolijevala tim napadima. U idućem kolu Real Sociedad gostuje kod Osasune dok će Valladolid u nedjelju u podne dočekati Almeriju.

Najefikasniji susret večeri odigrali su Almeria i Valencia. Tek što je lopta krenula s centra gosti su poveli. Keita je iskoristio pogrešku domaće obrane i osigurao Valenciji vodstvo već u prvoj minuti. U nastavku susreta gledatelji su mogli vidjeti jednu izjednačenu utakmicu s puno pogrešaka na obje strane. U 34. minuti Feghouli asistira za Vargasa i gosti na odmor odlaze s 2:0.

Drugu dionicu utakmice puno bolje otvaraju domaćini. U 53. minuti na 2:1 smanjuje Oscar Diaz, a samo dvije minute kasnije Miguel Angel Corona osigurava domaćinima jedan bod.

Posljednjeplasirani Betis slavio je na gostovanju kod Levantea i time se barem malo približio ostalim momčadima i vratio nadu u ostanak u ligi. U 13. minuti Betis dolazi do vodstva preko Salve Seville, ali domaćini vrlo brzo vraćaju stvari na početak. Strijelac u 26. minuti bio je Papakouli Diop. Izjednačen rezultat na semaforu se držao do 70. minuta kada je novo vodstvo gostima osigurao Jorge Molina, a konačnih 3:1 sedam minuta kasnije postavlja Ruben Castro.