Ivan Pavić • srijeda, 26.03.2014.

U 31. kolu engleskog nogometnog prvenstva u srijedu su odigrane dvije utakmice. Hull hrvatskog reprezentativca Nikice Jelavića nije došao do bodova na gostovanju kod West Hama, a Liverpool je pobijedio Sunderland i tako ostao u borbi za naslov prvaka...

Nikica Jelavić proveo je na terenu 82 minute za Hull na gostovanju kod West Hama i bio jedini strijelac za goste. Ipak taj pogodak nije bio dovoljan za Hull da dođe barem do boda.

Domaćini su poveli u 26. minuti iz najstrože kazne koju je realizirao Noble. U 48. minuti Jelavić je izjednačio rezultat. Huddlestone je snažno pucao iz slobodnog udarca, a lopta se odbila od Jelavića i promijenila smjer, dovoljno da prevari domaćeg vratara.

Na kraju ipak do sva tri boda stiže West Ham. U 54. minuti, nakon ubačaja s desne strane, u šesnaestercu gostiju branič Hulla Chester potpuno neometan nespretno reagira i šalje loptu u vlastitu mrežu za konačnih 2:1.

Liverpool je na Anfieldu igrao važnu utakmicu u kojoj je ostvario sedmu uzastopnu pobjedu u prvenstvu, a protivnik je bio Sunderland. U vodstvo je domaće doveo kapetan Gerrard pogotkom s 20 metara iz slobodnog udarca koji je izborio Suarez u 39. minuti. U drugom poluvremenu, u 48. minuti Sturridge je povisio rezultat pogotkom s desne strane ruba šesnaesterca. Sjajno je napadač Liverpoola naciljao suprotnu stranu protivničkog gola i poslao loptu u mrežu.

U zadnjih 20 minuta bolje je igrao Sunderland, a u 71. minuti veznjak gostiju Cattermole pogodio je s vrha šesnaesterca prečku domaćih vrata. Već u sljedećoj minuti Sturridge je gotovo identično pogodio prečku na drugoj strani.

U 76. minuti je nakon udarca iz kuta za Sunderland zabio Ki Song-Yong nakon što je izbjegao pozornosti Liverpoolove obrane i glavom zabio za smanjenje vodstva. Do kraja je Liverpool ipak izdržao nalete gostiju i došao do tri vrijedna boda. Jedna zanimljivost ovog susreta je samo pet prekršaja Liverpoola u 90 minuta igre.

• Obrisan korisnik27.03.2014. u 10:53
    Navijam u Engleskoj za Arsenal ali Liverpool igra najbolji nogomet ove sezone i zaslužili su prvenstvo,pogotovo kad se sjetim da su pokradeni u dvije tekme za 6 bodova što bi ih sad dovelo na sam vrh.
  • Obrisan korisnik27.03.2014. u 10:42
    Pa daj ovo je laž kakav je napadač Sturridge postao.Bolesno.
  • abracadabra27.03.2014. u 09:56
    Liverpool je napravio samo 5 prekršaja... slično je bilo i 3 kola ranije, protiv Southamptona u gostima Liverpool je na cijeloj utakmici napravio samo 6 prekršaja... Neka mi pobjeđujemo, a prekršaje neka rade drugi...