Sportnet • srijeda, 07.05.2014.

Manchester City je kolo prije kraja stigao nadomak drugog naslova u samo tri sezone, a u pobjedi od 2:0 nad Aston Villom ponovno je heroj večeri bio bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko. Slavili su večeras i u Sunderlandu, gdje je domaćin osigurao ostanak u Premier ligi.

Još samo jedan bod dijeli nogometaše Manchester Cityja od osvajanja drugog naslova u tri sezone. Građani su večeras na Etihadu svladali Aston Villu s 2:0, što znači da će im u nedjeljnom susretu posljednjeg kola s West Hamom biti dovoljan i neodlučen rezultat, ne dogodi li se na Anfieldu čudo i Liverpool nadoknadi čak 11 pogodaka lošiju gol-razliku.

City je dugo kucao na vrata Aston Ville, koja je na Etihadu "parkirala autobus" i krenula braniti nulu od samoga početka. Na takvu taktiku gostiju momčad Manuela Pellegrinija nije nalazila pravog lijeka, pa statistika iz prvoga dijela bilježi veliku nadmoć domaćina, ali i malo udaraca u okvir gola.

I kada su se navijači počeli prisjećati pretprošle sezone i susreta s QPR-om, po tko zna koji put spasiteljem se pokazao Edin Džeko. Bosanskohercegovački je reprezentativac prvo u 64. minuti iskoristio asistenciju Pabla Zabalete i pogodio za 1:0, a novo oduševljenje Etihadu je priskrbio samo osam minuta kasnije udvostručenjem vodstva.

Villa se tek nakon drugog primljenog pogotka probudila i zamalo uzvratila preko Andreasa Weimanna, čiji se udarac od grede odbio na gol crtu, nakon čega je opasnost otklonio Vincent Kompany. Konačno, minutu prije kraja Stevan Jovetić je otklonio svaku dvojbu i zapečatio nova tri boda za domaćine, a Yaya Toure odmah zatim četvrtim pogotkom posve razbio goste iz Birminghama.

Slavlja nije nedostajalo niti u Sunderlandu, gdje je domaćin četvrtom uzastopnom pobjedom i petom utakmicom zaredom bez poraza posve zasluženo san pretvorio u javu i kolo prije kraja osigurao opstanak u Premier ligi.

Dva su pogotka u ogledu s West Bromwich Albionom bili dovoljni za veliko slavlje, dok tuga seli u Norwich, koji će se sljedeće sezone pridružiti Cardiffu i Fulhamu u drugoligaškom društvu. Bodove domaćinu već su u prvom poluvremenu osigurali Jack Colback i Fabio Borini, napadač na posudbi iz Liverpoola.

• Obrisan korisnik08.05.2014. u 09:49
    Prvak si tek kad i službeno osvojis. Još je bodova u igri treba sacekati, puno je bilo u prošlosti tih " ranije" osvojenih prvenstava.
  • Obrisan korisnik08.05.2014. u 09:08
    Dzeko čovik zabija kad treba, svaka mu čast
  • qvestor08.05.2014. u 08:36
    @contagious17.3 da Mourinho je najegocentričniji trener na kugli zemaljskoj gdje god je radio bio je glavna zvijezda on a ne igrači i da slažem se da je ova sezona neuspjeh za Celsea i za Mourinha pa vidjet ćemo što će reći gazda Abramović jednom je već dao otkaz Mourinhu.
    qvestor
  • Obrisan korisnik08.05.2014. u 00:49
    Ovo je sad i matematički potvrdilo da Mourinho ove sezone sa Chelseajem ostaje bez trofeja. Od 5 mogućih nije osvojio ništa. A vratimo li se samo godinu dana unatrag, sjetit ćemo se kako se Mourinho rugao i ismijavao Beniteza kad je ovaj sa Chelseajem osvojio Europa ligu. Govorio je da je to... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.05.2014. u 00:45
    golman ville zaslužio plaću večeras, a popio 4 komada.