Premiership, 28. kolo, 01.03.2014, 18:30 h
Southampton
Southampton 0:3 Liverpool
Liverpool

Sportnet • subota, 01.03.2014.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 28. kola, nogometaši Liverpoola izborili su visoku pobjedu od 3:0 na gostovanju u Southamptonu. Iskoristili su tako pauzu Manchester Cityja, ali i poraz Arsenala, te preuzeli ulogu prvog pratitelja Chelseaja.

Premda ih malo tko svrstava među glavne favorite za naslov prvaka Engleske, nogometaši Liverpoola iz kola u kolo odličnim nastupima ističu svoju kandidaturu za taj prestižni rezultat. Večeras su pobjedom od 3:0 na Stadionu svjetla ugrabili nova tri boda i zasjeli na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Nakon šest utakmica bez pogotka mrežu domaćina u 16. minuti načeo je Luis Suarez udarcem s ruba kaznenog prostora. Southampton je imao prigodu za povratak, no pokušaj Adama Lallane zaustavila je vratnica, a u 58. minuti susret je praktički riješen pogotkom Raheema Sterlinga

Pobjedu Liverpoola potvrdio je Steven Gerrard sigurnim udarcem s bijele točke u samoj završnici utakmice, nakon što je Jose Fonte prekršajem zaustavio Suareza.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren u redovima domaćina dobio je prigodu od prve minute i odigrao cijelu utakmicu.

• Obrisan korisnik02.03.2014. u 13:17
    ne bih se slozio, drogba je bio anoniman do 23. godine, luca toni do 25. pa su postali najbolji napadaci generacije...po tvojoj logici nogomet se igra samo na zapadu, i mhitarjan je isto igrac za k**** jer je do 24. godine bio u sahtaru...imas jednu stranicu, youtube.com pa upisi konoplyanka vs... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.03.2014. u 10:43
    Jučer sam birao između utakmice i odlaska u kazalište i nisam pogriješio, maestralno šepanje Suareza u nekoliko navrata ne mogu odglumiti ni najbolji profesionalni glumci. Bravo Luiz, moj naklon!
  • Obrisan korisnik02.03.2014. u 09:21
    Da su barem po bod osvojili kontra Citya i Chelsea, bili bi sad prvi, barem po bod su zaslužili po igri, ali suci nisu tako mislili .... u engleskoj ni jedna momčad ne može računati na sigurnu pobjedu, kikseva su ove sezone imali svi i imat će ih još do kraja ... prema tome bit će zanimljivo ... i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.03.2014. u 08:58
    Suarez je strava, Liverpool ostaje u borbi za naslov jer Chelsea i City imaju europske utakmice, a oni to mogu iskoritit
  • johnny00802.03.2014. u 02:39
    nisam se usudio nadati prije, ali ovo... :') ako je itko zasluzio naslov onda je to gerrard i nadam se da ce uspjeti....