Sportnet • subota, 01.03.2014.

Odigrane su prve četiri utakmice 28. kola engleske Premier lige. Chelsea je s tri pogotka Andrea Schürrlea povećao prednost na vrhu ljestvice i posve iskoristio poraz Arsenala na Britanniji. Everton je minimalno svladao West Ham, a Newcastle slavio u Hullu uz rijetko viđen incident. Menadžer Alan Pardew isključen je zbog udaranja glavom domaćeg igrača Davida Meylera.

Novi menadžer Fulhama Felix Magath isticao je uoči utakmice kako njegova momčad ima izgleda protiv umornog Chelseaja, koji je prije samo nekoliko dana igrao utakmicu Lige prvaka u Turskoj. Njegove se želje i nadanja ipak nisu ispunili jer Chelsea je hat-trickom Andrea Schürrlea došao do novih bodova i prikovao Fulham za dno.

Schürrleu je za tri pogotka bilo dovoljno samo 16 minuta početkom drugog poluvremena, pogađao je u 52., 65. i 68. minuti, uz dvije asistencije Edena Hazarda i jednu Fernanda Torresa. Utješni pogodak za goste 15 minuta prije kraja postigao je Heitinga.

Chelseajeva pobjeda dobila je na težini nakon što su stigle vijesti s Britannije, gdje je Arsenal poražen od Stoke Cityja s minimalnih 1:0. Topnici su razočarali igrom, no susret je riješen iz kaznenog udarca nakon procjene suca da je Laurent Koscielny igrao rukom u šesnaestercu. Loptu je s bijele točke u mrežu pospremio Jonathan Walters i Arsenalu poprilično naštetio u utrci za naslov prvaka.

Mjesec dana Romelu Lukaku je pauzirao zbog ozljede, a nakon povratka u momčad na Goodison Parku postigao je jedini pogodak koji je Evertonu donio pobjedu nad West Hamom. Domaćini su bili bolji suparnik, u više navrata mogli doći do pogotka, a vratnicu je pogodio Steven Pienaar. Napokon, devet minuta prije kraja asistenciju Leightona Bainesa u pogodak i tri boda pretvorio je Lukaku.

Nikica Jelavić odigrao je svih 90 minuta u susretu koji će sljedećih dana dominirati novinskim stupcima, ne zbog igre ili pogodaka, već zbog teškog incidenta u kojem je glavnu ulogu odigrao menadžer Newcastlea Alan Pardew. U drugom poluvremenu, pri rezultatu 3:1 za Svrake došlo je do naguravanja uz aut liniju i strateg gostiju glavom je udario domaćeg igrača Davida Meylera. Zbog toga je zasluženo i opravdano zaradio crveni karton, a vrlo je izvjesno da će u danima koji slijede od disciplinske komisije zaraditi i popriličnu suspenziju.

Newcastle je na kraju slavio s 4:1, a dva pogotka prednosti imali su već na odmoru nakon pogodaka Sissoka i Remyja. Nakon što je Curties Davies vratio domaće u igru u 46. minuti, Sissoko je drugim pogotkom u 55. minuti pogodio za 3:1, a pobjedu potvrdio Vurnon Anita u samoj završnici.

• Obrisan korisnik01.03.2014. u 18:44
    Ne treba zaboraviti podatak da City ima dvije utakmice manje, na svome terenu i bolju gol razliku, u slučaju izjednačavanja po bodovima City preuzima prvo mjesto. :/
  • Obrisan korisnik01.03.2014. u 18:24