Damir Žbulj • subota, 01.03.2014.

Subotnji raspored 23. kola njemačke nogometne Bundeslige obilježili su domaći poraz Bayera u Leverkusenu od Mainza, uvjerljiva pobjeda dortmundske Borussije pred svojim navijačima protiv Nürnberga te povratak porazima HSV-a, za kojeg je Milan Badelj odigrao svih 90 minuta.

Nogometaši Bayera nastavili su svoju negativnu seriju, ekipi iz Leverkusena ovo je treći uzastopni poraz u Bundesligi niti u Ligi prvaka nisu se proslavili protiv PSG-a i evidentno je kako su najvećoj ovosezonskoj krizi igre i rezultata.

Navijači su u Leverkusenu očekivali bolje izdanje barem protiv Mainza, no, gosti se na kraju kući vraćaju sa nova tri boda na kontu.

Pogodak odluke pao je u završnici prvog dijela, Choupo-Moting realizirao je odličnu akciju, sjajnim pogotkom petom, a domaćin nije do kraja uspio pronaći put do mreže suparnika.

Bayer novim porazom polagano gubi korak za drugoplasiranom dortmundskom Borussijom, a i Schalke i Wolfsburg pušu im za vratom na četvrtoj, odnosno petoj poziciji. Mainz je šesti i ozbiljno se nada mjestu koje na kraju sezone vodi u Europsku ligu.

Dolazak Mirka Slomke za kormilo HSV-a i pozitivan šok zaokružen pobjedom u prošlom kolu protiv ekipe Jürgena Kloppa nije bio dugog vijeka. Na gostovanju u Bremenu Hamburg se ponovno vratio lošim navikama i porazima, kojih je ove sezone upisao već nevjerojatnih 14.

U sastavu HSV-a nije bilo Iličevića zbog ozljede, a Milan Badelj pokušao je pomoći ekipi svih 90 minuta, ali nije išlo. Werder je do važne pobjede u borbi u donjoj polovici poretka stigao zahvaljujući pogotku Junuzovića u 19 minuti utakmice.

Nakon odličnog izdanja u Rusiji i velikog koraka prema četvrtfinala poslije pobjede u St. Peterburgu, dortmundska Borussija nastavila je u dobrom ritmu i protiv Nürnberga, sasvim očekivano.

Gosti su odolijevali čitavo prvo poluvrijeme, ali su u nastavku ušli u 'crno-žuti žrvanj' iz kojeg se nisu izvukli. Mrežu je načeo oporavljenik nakon ozljede, izuzetno važan branič Matts Hummels. Zabio je odbijanac u 51. minuti, nakon odličnog pokušaja glavom suigrača.

Mhitarjan je u 64. minuti asistirao Lewandowskom za 15. ovosezonski pogodak, čime je sam izbio na vrh najboljih strijelaca Bundeslige, dok je Armenac i sam dovršio posao za 3:0 sedam minuta prije kraja. Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj je domaćin imao gotovo 20 udaraca u okvir suparničkog gola.

Augsburg i Hannover te Eintracht iz Braunschweiga protiv Borussije iz Mönchengladbacha odigrali su dvoboje bez pobjednika, a na obje utakmice rezultat je bio 1:1. Zanimljivo je bilo kod Eintrachta, koji je bod osigura zahvaljujući gostujućem vrataru Ter Stegenu i njegovoj katastrofalnoj, pacerskoj reakciji ispred svojih vratiju omogućio domaćinu pogodak za poravnanje rezultata.