Damir Žbulj • nedjelja, 02.03.2014.

Nogometaši Wolfsburga teško su stradali na gostovanju kod Hoffenheima, no, koliko toliko istaknuo se hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji je u neugodnom porazu svog sastava sudjelovao s postignutim pogotkom i asistencijom. Ivica Olić ušao je u igru deset minuta prije kraja...

U izuzetno uzbudljivom i atraktivnom susretu s čak osam postignutih golova nogometaši Hoffenheima na kraju su uvjerljivo svladali Wolfsburg, za kojeg je pogodak i asistenciju upisao hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić.

Domaćin je do prednosti stigao već u četvrtoj minuti kada je poentirao Firmino, no, već do 15. minute bilo je 1:1, kada je pogodio Dost na dodavanje upravo Perišića.

Hoffenheim je do poluvremena uspio još čak tri lopte pospremiti iz leđa Benaglia, a zabili su Süle i dvaput Modeste.

Točno na ulasku u posljednjih 15 minuta dvoboja Perišić je na dodavanje De Bruynea smanjio na 4:2 i ponudio nadu u povratak, ali Wolfsburg je do kraja uspio dobiti još dva gola.

Ušao je u 80. minuti i Ivica Olić, no, samo minutu kasnije Träsch je skrivio penal, zaradio crveni karton i tu je bio kraj priči u ovoj utakmici. Salihović je realizirao kazneni udarac, a brojčanu nadmoć do kraja je pogotkom za konačnih 6:2 okrunio i Schipplock.

U posljednjoj utakmici kola Eintracht je fantastičnim preokretom u posljednjih deset minuta stigao do pobjede nad Stuttgartom.

Gosti su poveli pogotkom Harnika na isteku prvih pola sata, no, završnica je propala domaćima. Meier je prvo asistirao Rosenthalu za poravnanje da bi minutu prije kraja i sam zabio za veliko slavlje navijača u Frankfurtu.