Bundesliga, 23. kolo, 01.03.2014, 18:30 h
Bayern
Bayern 5:1 Schalke 04
Schalke 04

Branimir Korać • subota, 01.03.2014.

Dva susreta s elitnim europskim momčadima u kratko vrijeme bila su kao iz noćne more za sastav Schalkea. Nakon što im je Real Madrid podario šesticu u mreži u Gelsenkirchenu, samo vratar Fährmann spriječio je još teži poraz svoje momčadi na gostovanju kod Bayerna koji se zadovoljio s konačnih 5:1...

Možda su navijači i igrači Schalkea s nestrpljenjem očekivali ovaj tjedan i dva velika susreta protiv Real Madrida i Bayerna, međutim sada će ih željeti što prije zaboraviti. U dva susreta Schalke je primio čak 11 pogodaka, a poraz u Münchenu mogao je biti i puno uvjerljiviji.

Bavarci su u utakmicu ušli vrlo koncentrirano i s punim angažmanom dok su na Schalkeu bile vidljive rane iz dvoboja Lige prvaka u kojem su njegovi igrači doživjeli težak poraz.

Nemilosrdni Bavarci iskoristili su takvo psihičko stanje gostiju te uz pomoć svoje visoke kvalitete stigli do visokih 4:0 za manje od pola sata igre.

Već u trećoj minuti David Alaba je izveo slobodan udarac s više od 25 metara, lopta se odbila od Neustädtera u živom zidu i u visokom luku prevarila gostujućeg vratara Fährmanna i završila u mreži.

U 15. minuti nastavila se golijada domaćina. Mario Mandžukić je vrlo dobro proigrao natrčalog Arjena Robbena koji se sjurio u kazneni prostor i iskosa pogodio za 2:0.

Tri minute kasnije Mandžukić se upisao i među strijelce nakon što je popunio rubriku asistencija. David Alaba je odlično primijetio Mandžukića u kaznenom prostoru između dvojice braniča gostiju, poslao je sjajan centaršut, a hrvatski reprezentativac je rutinski zakucao loptu glavom u mrežu.

Furioznih pola sata Bavaraca nastavilo se novim golom Robbena i to ponovno nakon lijepog ulaska s desne strane u kazneni prostor i rutinski pogođene mreže gostiju.

U završnici prvog dijela Mandžukić je imao još dvije lijepe prilike za postizanje petog pogotka, ali u oba slučaja ga je lijepim obranama zaustavio Fährmann.

Upravo Fährmann je bio središnja figura drugog dijela sa serijom obrana i Bayern je mogao vrlo lako doći i do dvoznamenkastog broja pogodaka.

Schalke je do jedinog pogotka stigao u 64. minuti kada se lopta nesretno odbila od Rafinhe nakon kornera i otišla u mrežu Neuera.

Konačnih 5:1 postavio je Robben koji je dovršio hat-trick golom iz kaznenog udarca u 77. minuti kojem je prethodio prekršaj Papadopoulosa nad Mandžukićem za što je branič gostiju zaradio izravan crveni karton.

Hrvatski reprezentativac odradio je tako svih 90 minuta uz ubilježen pogodak, asistenciju i izboren kazneni udarac.