Josip Tolić • utorak, 25.03.2014.

U večernjem terminu u utorak odigrane su tri zaostale utakmice Premiershipa. U najzanimljivijem dvoboju, manchesterskom gradskom derbiju, nadmoćniji je bio City svladavši United 0:3 na Old Traffordu, dok je Arsenal kompromitirao šanse za osvajanje naslova domaćim remijem protiv Swanseaja (2:2). Everton je bio uvjerljiv u Newcastleu (0:3).

Manchesterski gradski derbi nakon dugo je godina unaprijed odredio City kao velikog favorita. Iako su mnogi s rezervom pristupali prema Unitedu koji je donekle vratio povjerenje navijača preokretom u Ligi prvaka protiv Olympiakosa, predstava koju su na Old Traffordu pružili nogometaši Manuela Pellegrinija zadala je Davidu Moyesu nove brige.

Obrana domaćina sačuvala je praznu mrežu samo 42 sekunde. Samir Nasri napravio je nered na lijevoj strani šesnaesterca, pogodio potom lijevu vratnicu, a na odbijenu loptu spremno reagira Edin Džeko i otvara hladan tuš za Crvene vragove.

Isti je igrač u 11. minuti nastavka udvostručio vodstvo gostiju nakon nove asistencije Nasrija, ovaj put iz kornera. Kraj priče za nemoćni United minutu prije kraja zapečatio je Yayá Touré za skok nebeskoplavih na drugo mjesto tri boda iza Chelseaja i dvije utakmice manje. United ostaje sedmi.

U isto vrijeme i Arsenal je u naknadno odigranoj utakmici 29. kola ugostio Swansea i, nakon potopa na Stamford Bridgeu, još jednom kiksao. Velšani su odnijeli bod s Emirata (2:2), a mogli su i sva tri.

Slika 1 od 1.

Wilfried Bony nagovijestio je lošu večer za Topnike već u 11. minuti uputivši sjajan udarac glavom s 11 metara koji je odsjeo pokraj nemoćnog Wojciecha Szczęsnyja.

Domaćin je preokrenuo dvoboj u samo 60 sekundi; u 73. i 74. preko Podolskog i Girouda, no nesretni Mathieu Flamini autogolom u 90. minuti spriječio je Wengerove izabranike da se bodovno poravnaju s Liverpoolom na trećem mjestu.

Da ovo definitivno neće biti dobra noć za domaćine, potvrdio je i Newcastle još jednim visokim porazom od Evertona (0:3) na St. James' Parku. Toffeesi su do četvrte pobjede u nizu krenuli solo-prodorom i sjajnom završnicom Rossa Barkleyja sredinom prvog poluvremena.

Držale su Svrake neizvjesnost sve do 52. minute i novog protuudara gostiju. Deulofeu je s desnog boka pronašao Lukakua na petercu koji postavlja 0:2, a priču je zaključio Osman tri minute prije kraja preciznim šutem s ruba kaznenog prostora. Everton je tako vratio peto mjesto ljestvice s 57 bodova, a Newcastle ostao osmi.

• Obrisan korisnik26.03.2014. u 21:41
    i vi što pišete da united nije trebao dovoditi nekog propalog matu koji nije dovoljno dobar za chelsea, sjetite se da je to igrač koji je 2 godine bio među 2-3 najbolja igrača lige, lani imao 35 asistencija...alo, 35!a razlog zašto je otišao krije se u mourinhu čiji svi igrači moraju 90 minuta... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.03.2014. u 20:08
    Victoria concordia crescit!
  • Obrisan korisnik26.03.2014. u 19:45
    Ti meni govoriš o pismenosti a iza zareza stavljaš veliko slovo.Gdje si to ti usavršio svoj Hrvatski?Što se tiče tvoje ljubavi prema MU samo ga ti voli to ne znači da moraš druge mrziti.Navijam za Liverpool ali ne mrzim Manchester samo mi smeta kada se bahate kada im dobro ide a ne znaju podnesti... [više na forumu]
  • maxi26.03.2014. u 19:13
    odakle ti to da suarez vjerojatno odlazi? koliko ja znam rekao je da ce ostat ako liverpool udje u ligu prvaka, sto su i uspili ili ce uspjet 99%
    maxi
  • Obrisan korisnik26.03.2014. u 19:06
    Suarez i ovako vjerojatno odlazi jer velikima više očito nje bed dati 70-80 milja za dobrog igrača, htjeli vi to ili ne. Gerrard će iduće godine biti još stariji. Za Sturridgea samo Sturridge zna. Ja sam uvjeren da vam je ovo surprise season i da jače ne možete, ali rado ću požderati jezik ako u... [više na forumu]