Sportnet • subota, 08.03.2014.

Londonski derbi na Stamford Bridgeu s uvjerljivih je 4:0 pripao nogometašima Chelseaja, koji su tako učvrstili vodeću poziciju na ljestvici uz čak sedam bodova prednosti ispred najbliže pratnje.

Iako Jose Mourinho iz tjedna u tjedan "pili naopako" i tvrdi kako Chelsea nije glavni favorit za naslov prvaka, nakon londonskog derbija s Tottenhamom jasno je kako Plavi u završnicu prvenstva ulaze kao najveći kandidati za osvajanje najprestižnijeg trofeja u Engleskoj.

Chelsea je u prvome dijelu bio bolji protivnik uz veliku prigodu Edena Hazarda, no Tottenham nije igrao loše i na odmor se otišlo bez pogodaka. Spursi su se, međutim, raspali u nastavku i nizom pogrešaka uz jedno isključenje predali utakmicu u ruke vodeće momčadi prvenstva.

Tottenhamovu mrežu u 56. minuti načeo je Samuel Eto'o nakon velike pogreške Jana Vertonghena, a samo četiri minute kasnije zbog prekršaja kojeg je glavni sudac kaznio udarcem s bijele točke isključen je Younes Kaboul. Eden Hazard udvostručio je prednost precizim kaznenim udarcem.

Dva pogotka prednosti Chelsea je imao sve do završnice, kada je Demba Ba s dva pogotka zaključio posao nakon fatalnih pogrešaka Sandra i Kylea Walkera. Lider prvenstva sada drugoplasiranom Liverpoolu i trećeplasiranom Arsenalu bježi čak sedam bodova uz utakmicu više, dok Manchester City zaostaje devet bodova, ali ima i tri utakmice manje.

U izravnoj borbi dvaju kandidata za ispadanje iz Premier lige Cardiff je iskoristio prednost domaćeg terena i svladao posljednjeplasirani Fulham s 3:1. Gosti iz Londona po mnogočemu su krivci za vlastiti poraz, od loše reakcije vratara, pa do autogola koji je i potvrdio pobjedu domaćina.

Steven Caulker pogodio je za Cardiff u posljednjoj minuti prvoga dijela, a nakon odmora Fulham je zaigrao bolje i nakon sat vremena igre izjednačio preko Lewisa Holtbyja. Samo osam minuta kasnije Caulker je svojim drugim pogotkom vratio prednost Velšanima, a Sascha Riether autogolom gurnuo Cottagerse u tešku situaciju.

Dejan Lovren je odigrao 90 minuta i zaradio žuti karton na gostovanju Southamptona kod još jednog "davljenika", Crystal Palacea. Na kraju su slavili gosti minimalnim rezultatom 1:0, jedini pogodak postigao je u 37. minuti uporni Jay Rodriguez iskoristivši slabo vraćanje lopte vrataru Jasona Puncheona.

Norwich i Stoke City podijelili su bodove rezultatom 1:1. Nakon što su Kanarinci poveli golom Bradleyja Johnsona, Jonathan Walters je prvo u 73. minuti s bijele točke donio izjednačenje gostima, a zatim postao i tragičar zaradivši crveni karton. Brojčana nadmoć ipak nije pomogla Norwichu da dođe do sva tri boda.

• Obrisan korisnik09.03.2014. u 13:55
    Još jedanput u prvi plan iskače isključenje Kaboula. Nepotrebno isključenje uništilo utakmicu. Faul je bia minoran, Chelsea s bile točke vratila izglednu priliku, dakle čemu isključenje? Ovo se mora minjati pod hitno.
  • Obrisan korisnik08.03.2014. u 20:51
    spursi si sami zabili 4 komada,bluesi su pritisnuli u drugom poluvremenu i bilo je samo pitanje vremena kad će zabiti na ovaj ili onaj način.city tek treba pobjediti ove zaostale tekme