Premiership, 29. kolo, 08.03.2014, 13:45 h
West Bromwich Albion
West Bromwich Albion 0:3 Manchester United
Manchester United

Josip Tolić • subota, 08.03.2014.

Na Otoku su se u terminu od 13:45 igrale dvije utakmice domaćih nogometnih natjecanja. U četvrtfinalnoj utakmici FA kupa na Emiratesu Arsenal je svladao Everton 4:1, dok je Manchester United bio bolji od West Bromwich Albiona 0:3 u prvoj utakmici 29. kola Premiershipa.

Nogometaši Arsenala nisu dopustili iznenađenje u četvrtfinalnoj utakmici FA kupa, najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu. Na vlastitom su stadionu svladali Everton 4:1, no prolaz među najbolja četiri sastava osigurali su tek u nastavku.

Radost je domaćim navijačima već u sedmoj minuti donio Mesut Özil prvim pogotkom za Topnike nakon tri mjeseca, no Kevin Mirallas poravnao je rezultat u 32. minuti nakon sjajnog prodora Rossa Barkleyja.

Domaćin je u nastavku ipak proigrao te golovima Mikela Artete s bijele točke u 68., uz još dva kasna pogotka igrača s klupe Oliviera Girouda, prvi osigurao polufinale ovog natjecanja.

FA kup, četvrtfinale:
Arsenal - Everton 4:1

U isto vrijeme Manchester United tražio je povratak pobjedničkim stazama nakon pomalo šokantnog poraza kod Olympiakosa u osmini finala Lige prvaka. Izabranici Davida Moyesa vratili su mir u svlačionicu rutinskom prvenstvenom pobjedom na gostovanju kod West Bromwich Albiona (0:3).

Crveni vragovi poveli su malo nakon isteka pola sata igre iz slobodnog udarca Van Persieja, kada je Phil Jones glavom pospremio loptu u mrežu za 0:1.

Prijelomni trenutak dogodio se u 65. minuti kada je Rooney poentirao na ubačaj Rafaela, a konačan rezultat osam minuta prije kraja postavio je Danny Welbeck zahvaljujući prijašnjem strijelcu Rooneyju koji je upisao asistenciju.