Cibona propustila priliku za izbjegavanje četvrtog mjesta, u polufinalu ponovno na Crvenu zvezdu

Iz Doma Dražena Petrovića:Ivor Krapac • nedjelja, 30.03.2014.

Košarkaši Cibone otići će na Final Four kao četvrtoplasirana momčad ABA lige. Momčad Slavena Rimca je u posljednjem ovosezonskom domaćem nastupu u regionalnom natjecanju doživjela poraz od Crvene zvezde, koja je u prvoj polovici posljednje četvrtine gubila s deset razlike i izvela preokret s 20:0 u šest minuta...

Cibona je završila "redovni" dio sezone u ABA ligi na četvrtom mjestu ljestvice. Vukovi su u 26. kolu u Domu Dražena Petrovića doživjeli poraz od Crvene zvezde, sa 76:67 za goste iz Beograda, s kojima će se momčad Slavena Rimca sresti i na Final Fouru u glavnom gradu Srbije. Završni turnir na rasporedu je od 25. do 27. travnja u beogradskoj Areni, a Cibosi će na Crvenu zvezdu ići u polufinalu.

Rimčeva momčad je dobro otvorila utakmicu i rano stekla rezultatsku prednost. Tricama Ivana Siriščevića i Jerela Blassingamea, Vukovi su u četvrtoj minuti vodili s 13:7, a poslije druge Blassingameove trice, razlika je na ulasku u drugu polovicu prve četvrtine narasla na 20:13. Crvenu zvezdu do tada su držali tek poeni Bobana Marjanovića, a nakon što su se priključili i drugi, gosti su se podignuli serijom od 9:2 za povratak u egal (22:22). Ipak, u završnici prve i na početku druge četvrtine Beograđani nisu mogli protiv napadačkog buđenja Darija Šarića, koji je vratio prednost na domaću stranu.

Sa sedam uzastopnih Šarićevih poena, Cibona je otišla do 29:22 nakon malo više od minute igre u drugoj četvrtini i do "velikog odmora" držala prednost na svojoj strani. Crvena zvezda privremeno je uhvatila priključak mini-serijom od 5:0, s tri poena Raška Katića u tom razdoblju, ali Vukovi su uzvratili s pet uzastopnih poena Darka Planinića i ubačajima Davora Kusa i Marka Jagodić-Kuridže za bijeg do dotad najvećih +11 (38:27) u 17. minuti.

Tricom Ivana Siriščevića, razlika je dvije minute do poluvremena bila još malo veća (41:29), no gosti iz Beograda potom su došli do daha i smanjili zaostatak polaganjem i zakucavanjem Jake Blažiča u dvije kontre. Nakon prvih 20 minuta na semaforu je stajalo 43:35 za Vukove.

Treća četvrtina prošla je s puno nervoze, na što je s nekoliko neobičnih odluka dosta utjecao i slovenski sudački trojac Pukl - Javor - Majkič. Slaven Rimac pritom je jednom bio na rubu tehničke pogreške, a drugi puta ju je i dobio, u razdoblju kada su gosti smanjivali zaostatak i najbliže prišli na pet razlike. Vukovi su u 23. minuti vodili s 49:37 i potom usporili, a uoči posljednjih deset minuta na semaforu je stajalo 57:51.

Cibona je reagirala bolje na početku četvrte četvrtine, s odlaskom do 63:53 sedam minuta i 15 sekundi do kraja, ali iza toga Vukovi više nisu zabili ništa punih šest minuta, promašujući čak i zicere, koji su po jednom "iscurili" Planiniću i Šariću. Na drugoj strani, glavnu ulogu imao je Charles Jenkins, koji je s dvije trice i ukupno osam poena vodio goste u seriji od 20:0 kojom su okrenuli na 73:63 minutu i pol do kraja. Poslije tog propadanja, Cibosi više nisu imali šansu za preokret.

Dario Šarić vodio je Rimčevu momčad s 15 poena (šut 7/16) i 13 skokova, uz pet izgubljenih lopti, a Darko Planinić dodao je 13 poena. DeMarcus Nelson imao je 18 poena, četiri skoka i tri asistencije, a Charles Jenkins 14 poena za goste. Boban Marjanović pridružio se s 12 poena i sedam skokova.

• Obrisan korisnik01.04.2014. u 07:07
    @koor Ako ih nije briga za Hrvatsku kosarku zasto se bore za to extra mesto I igraju uopste tu ligu. Sami znamo da nema izlaza u Evropu bez ABA lige. Ne bi se slozio sa tobom da Zvezda nikad nije nista predstavljala u kosarci. Tokom 60,70 I 80 godina Zvezda je bila ubedljivo najtrofejniji klub na... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik31.03.2014. u 23:18
    ti basketa u zivotu vidio nisi. jer da jesi, znao bi da kad god se podbaci lopta, ima sanse...
  • Obrisan korisnik31.03.2014. u 17:35
    Briga hrvatski savez za klupsku košarku... al nevjerojatno da se niti klubovi ne bune.a slovenci kaj oni misle... bijeda
  • Obrisan korisnik31.03.2014. u 17:30
    samo takvi i mogu navijati za cedevitu!!!
  • Obrisan korisnik31.03.2014. u 17:27
    Zvezda nikada nije bog zna što predstavljala u košarci, a pogotovo zadnjihdvadesetak sezona... normalno da će se usrat kad su drugi klub u gradu,kao i Cedevita koja nemre dvije sezone s boljom momčadi osvojiti naslov.