Široki zakazao u utakmici sezone i ispao iz lige

Ivana Karačić • nedjelja, 30.03.2014.

Široki Primorka iduće sezone neće igrati u ABA ligi. Sezonu je završio na posljednjem mjesto i automatski izgubio status regionalnog ligaša. Da bi izbjegli takvu sudbinu košarkašima Širokog trebala je pobjeda u posljednjem susretu protiv Igokee. No, protiv motiviranog domaćina Široki je odigrao jako loše, izgubio na kraju 69:60, a kako je Zadar kući uspio pobijediti Union Olimpiju Širokobriježani su s najmanjim brojem pobjeda sezonu završili na posljednjem mjestu.

Igokea - Primorka 69:60

(13:14, 31:28, 53:42, 69:60)

ABA liga, 25. kolo.

Laktaši, dvorana Laktaši, 1.200 gledatelja.

IGOKEA: Dozet 5, Jorović 1, Knežević, Gajović 6, Radukić, Nikolić 12 (7 skokova), Gordić 22 (4 asistencije), Gipson 14, Klještan, Bakić 1, Mirković, Bunić 8 Trener: Vladimir Jovanović

ŠIROKI PRIMORKA: Vragović, Katić 4 (4 skoka), Mikulić, Ćorić, Petrović 5, Bilinovac 3, Young 23 (3 skoka, 3 asistencije), Bošnjak, Pašalić 5, Jones 7, Buva 9 (6 skokova), Rikić 4 (7 skokova) Trener: Ivan Velić

Skokovi: 33 - 23

Asistencije: 11 - 7

Osvojene lopte: 8 - 2

Izgubljene lopte: 4 - 10

Osobne pogreške: 21 - 22

Široki je ohrabren s dvije pobjede protiv Igokee u sezoni, u ABA ligi na Pecari i u Kupu BiH u Trebinju ušao u najvažniju utakmicu sezone dobro. U prvoj četvrtini nije dopustio domaćinu da nametne svoj ritam igre. Osjećao se i kod jednih i kod drugih grč u igri. Važnost utakmice učinila je svoje. Širokom bi pobjeda značila sigurno izbjegavanje posljednjeg mjesta u ABA ligi, bez obzira na to kako Zadar odigrao s Olimpijom. Na drugoj strani, domaćin je bio svjestan da mu pobjeda nad Širokim, koji bi ispao iz lige automatski donijela nastup u ABA ligi iduće sezone.

Teško je povjerovati da se sarajevski Spars ili Mladost iz Mrkonjić Grada može nositi s Igokeom i Širokim u ligi za prvaka BiH. Ipak, Široki je prvu četvrtinu imao minimalnu 13:14 prednost. Do kraja poluvremena domaći igrači uspjeli su preokrenuti rezultat i povesti. No, nisu uspjeli ostvariti veću prednost koja bi im donijela mirniji nastavak igre. Obje momčadi bile su oslabljene. Igokea nije mogla računati na ozlijeđenog Sinišu Štembergera, a Široki iz istog razloga na Ivana Opačka. Prvih dvadeset minuta završilo je vodstvom Igokee 31:28.

U nastavku utakmice međutim, Nemanja Gordić je odigrao sjajno, pogađao je i razigravao svoje suigrače. Jednostavno, bio je nezadrživ. Ivan Velić čestim promjenama nastojao je razbiti ritam domaćina. No, premalo je imao raspoloženih igrača. Zapravo, jedino je Amerikanac Jahmar Young uspijevao nešto pogoditi. U jednome trenutku Igokea je došla do 16 poena prednosti i već tada je bilo jasno da će se Široki teško izvući.

Tračak nade javio se dvije minute prije kraja kod rezultata 62:54 Tomislav Petrović imao je otvoreni šut za tri poena. Da je pogodio, postalo bi uzbudljivo. No, promašio je, a na drugoj strani Gordić je bio točan i igrači Širokog su mogli samo još pričekati što će se dogoditi u Zadru. Zadar je pobijedio Olimpiju, Široki je završio na posljednjem mjestu. Jedna loše sezona u kojoj je bilo i lutanja u dovođenju igrača i čestih trenerskih promjena i nesreće zbog ozljeda više igrača tako je za Široki završila neslavno.

• Obrisan korisnik31.03.2014. u 17:22
    kad ispadneš iz te ABA-e ko da ne postojiš jednu sezonu... u kaj su se pretvorila nacionalna prvenstva
  • Obrisan korisnik31.03.2014. u 16:25
    Velika šteta za KK Široki. Ovo ih je bacilo 2 godine unazad. Sad će igrati BiH ligu koju mogu igrati sa svojim klincima. Nadam se da će se brzo vratiti.
  • Obrisan korisnik31.03.2014. u 15:53
    Hvala HKK Širkoi za sve ove godine ponosa i uspjeha. Ako Bog da ponovo smo u ABA ligi dogodine sa našim mladim igračima i dva tri prava pojačanja. Čestitke Zadru na pobjedi i ostanku u ligi. PONOS HERCEGOVINE
  • AnteWH31.03.2014. u 10:36
    @kikiriki kako je igrala najdraža ti Bosna u Gornjoj Maoči s KK Talibanom paćeniče?