Zadar u napetoj završnici slavio protiv Union Olimpije te izbjegao ispadanje iz lige

Sportnet • nedjelja, 30.03.2014.

Zadar je u uspio doći do važne, ali i zaslužene pobjede u Višnjiku pred tri tisuće gledatelja, pobijedivši slovensku Union Olimpiju. Igrači Rajka Vidakovića ovom su pobjedom osigurali mogućnost ostanka u ABA ligi i iduće sezone, a u tome im je pomogao i poraz Širokog kojeg je nadigrala Igokea. Iako su Zadrani tijekom utakmice uglavnom imali prednost, Slovenci su u samoj završnici uspjeli stići Zadar te su imali napad za pobjedu…

KK Zadar – KK Union Olimpija 77:75

Zadar je uspio ostvariti cilj pobijedivši 77:75 Union Olimpiju na domaćem terenu i u zadnjem kolu osigurati mogućnost ostanka u ligi. Pred oko tri tisuće gledatelja u zadarskom Višnjiku početnih deset minuta bolje su odigrali gosti i na prvi odmor se otišlo s rezultatom 17:24. Sedam poena zaostatka Zadar je ubrzo uspio stići i u 15. minuti igrači Rajka Vidakovića dolaze do izjednačenja 27:27 te odmah potom prelaze u vodstvo, a na odmor odlaze s prednošću od 2 poena.

U 22. minuti Zadar dolazi i na plus osam, a do kraja treće četvrtine, unatoč tome što je Union Olimpija strpljivo pokušavala doći do izjednačenja, Zadar je uspio zadržati vodstvo i u posljednju dionicu igre ući sa sedam poena prednosti. Zadnjih deset minuta bolje su odigrali gosti, ali ispostavilo se da su prednost s kojom je Zadar ušao u posljednju četvrtinu i odlična igra u ključnim trenucima bile dovoljne za važnu pobjedu domaćih igrača. Zadrani su nekoliko puta u zadnjoj četvrtini imali i devet poena prednosti, ali u 40. minuti Union Olimpija uspijeva doći na samo dva poena zaostatka. Nakon što je Ive Ivanov promašio dva slobodna bacanja, Dino Murić obrambenim skokom osvaja loptu za svoju momčad i stavlja Zadar u nezavidnu situaciju nekoliko sekundi prije kraja. Napad za pobjedu pokušao je realizirati Murić, šutom za tri poena, ali neuspješno, na sreću Zadrana.

Zadrov ostanak u ABA ligi ovisit će o poziciji koju osvoje u domaćem prvenstvu. Naime, kako bi se i iduće sezone natjecao u ovoj ligi, Zadar moram zauzeti jedno od prve tri mjesta. Trener Zadrana je prepun emocija i zadovoljan raspletom kratko prokomentirao igru svoje momčadi. "Do kraja života ću pamtiti let lopte koju je izbacio Murić, lopte koja je određivala sudbinu našega kluba, izašla je i mi smo ostali u ligi. Nismo u zadnje vrijeme bili u formi, tražio sam koncentraciju u završnici, na kraju smo taj dio odigrali dobro, jeste bilo je problema, ali je sve dobro završilo. Emotivan sam i ne mogu više govoriti o utakmici'', rekao je Vidaković.

U pobjedi Zadra najbolji su bili fantastični Andrew Lawrence s postignutih 19 poena (2/5, 4/4 trica) te Ivanov sa 17 poena (5/5) uz pet skokova, a sjajan je bio i Josip Sobin s double-double učinkom, skupivši 14 poena (6/16) i 12 skokova. Slovence je predvodio Omić s 20 poena (8/8) uz sedam skokova. Bivši igrač Zadra Jakov Vladović upisao je tri poena (1/1), a tome je dodao četiri skoka i pet asistencija.

Paolo Marinelli nije se upisao u strijelce.

• Obrisan korisnik31.03.2014. u 17:23
    Treba dat kredit Josipu Sobinu, decku koji suti i radi svoj posao.Otkako je dosa u ZD, mucio se ali dojma sam da je svaku utakmicu sve bolji.Nema tako borbenog igraca u Hrvatskoj, steta sto nema bolji sut...
  • Obrisan korisnik31.03.2014. u 17:19
    tko kaže da će izboriti ABA Ligu iduće sezone
  • babalu5531.03.2014. u 08:41
    nema se više što oprati. Da ima ne bi Skroče&Skroće bili u klubu.
    babalu55
  • Obrisan korisnik31.03.2014. u 03:43
    bravo ..sada opet spiskajte ( operite ) 1-2 milijuna eura da bi ste ispali sljedece godine !!!
  • ALGHAZANTH31.03.2014. u 01:37