Sportnet • subota, 05.04.2014.

Iako bez nekolicine ponajboljih igrača, nogometaši Manchester Uniteda pružili su vjerojatno jednu od najboljih predstava ove sezone i na St. James Parku došli do uvjerljive pobjede od 4:0, uz sjajno izdanje Juana Mate. Na drugoj strani ljestvice, Cardiff je doživio možda i ključni domaći poraz u borbi za opstanak, a svoje nade na životu održao Fulham pobjedom na Villa Parku.

Bez ozlijeđenih Waynea Rooneyja i Robina van Persieja, te pošteđenih Michaela Carricka i Davida de Gee, nogometaši Manchester Uniteda odigrali su vjerojatno najimpresivniju utakmicu sezone i lakoćom svladali Newcastle s visokih 4:0.

Cardiff tone sve dublje, Jelavićev Hull slavio

Težak domaći poraz gurnuo je Cardiff na rub ispadanja, vremena za momčad Olea Gunnara Solskjaera sve je manje. Crystal Palace je u Walesu slavio s 0:3 s dva pogotka Jasona Puncheona i jednim Joea Ledleyja.

Nikica Jelavić zamijenjen je tek u sudačkoj nadoknadi utakmice sa Swanseajem koju je Hull City dobio s 1:0. Jedini strijelac bio je George Boyd.

Neočekivanu pobjedu u Birminghamu upisao je Fulham, Hugo Rodallega je u 81. minuti osigurao bodove Londončanima nakon što je Richardson donio prednost, a za Aston Villu izjednačio Holt.

Također ključne bodove u borbi za opstanak upisao je WBA, u Norwichu su slavili pogotkom Amalfitana.

Ključeve visoke pobjede i sjajne igre svakako valja smjestiti u ruke dvostrukog strijelca i asistenta Juana Mate, ali i Shinjija Kagawe, dvojice igrača koji su (pre)često žrtve pozicija koje im nimalo ne odgovaraju.

United je igrao tečno, dominantno, možda po prvi put ove sezone podsjetio na prošlogodišnja izdanja koja su im donijela naslov prvaka, a do prvog su pogotka došli u 39. minuti iz slobodnog udarca kojeg je Juan Mata preko živog zida smjestio pod gredu Newcastleova gola.

Mogao je United do poluvremena i udvostručiti prednost, jer Javier Hernandez je pogodio vratnicu, no posao su Crveni vragovi dovršili u nastavku utakmice. Prvo je Mata na asistenciju Hernandeza smireno pogodio za 2:0, a zatim Kagawa asistirao Chicharitu za treći pogodak gostiju.

Valja spomenuti da je Newcastle tijekom utakmice imao nekoliko prigoda, u tri navrata prijetio je Cisse, no odličnim se intervencijama istaknuo Lindegaard. Konačno, u sudačkoj nadoknadi susret je zaključen možda i najboljim potezom na utakmici. Mata je petom asistirao Adnanu Januzaju, a Unitedov mladić hladnokrvno dokrajčio protivnika.

United ovom pobjedom usprkos slaboj sezoni ostaje najbolja momčad Premier lige na gostovanjima, a David Moyes dobiva prigodu u miru pripremiti uzvrat s Bayernom u Münchenu.

• Obrisan korisnik05.04.2014. u 21:36
    Ne znam u kojem svemiru je Young bolji od Kagawe i/ili Januzaja, i DW bolji od Hernandeza....
  • Obrisan korisnik05.04.2014. u 20:08
    moyes must go..
  • Tizzou05.04.2014. u 19:03
    Kasno je sad počet igrat što se tiče prvenstva, ali neka im je sa srećom u Münchenu.