Premiership, 33. kolo, 07.04.2014, 21:00 h
Tottenham
Tottenham 5:1 Sunderland
Sunderland

Sportnet • ponedjeljak, 07.04.2014.

Nogometaši Tottenhama i Sunderlanda zaključili su u ponedjeljak navečer 33. kolo engleske Premier lige, a s visokih 5:1 slavili su domaći nogometaši, koji tako pet kola prije kraja i dalje zadržavaju pravo nadati se plasmanu u Ligu prvaka.

Tottenham je večeras iskoristio poraz Arsenala od Evertona i također se približio četvrtom mjestu koje jamči bogatstvo Lige prvaka. Pet kola prije kraja Spursi su pet bodova iza Topnika i premda plasman među četiri nije izgledan s obzirom na promjenjivu formu Sherwoodove momčadi, europska elita i dalje je dohvatljiv cilj londonskih nogometaša.

Večeras nisu dobro otvorili utakmicu jer u 17. minuti Lee Cattermole je donio prednost posljednjoj momčadi lige, no ona je trajala samo 11 minuta do izjednačujućeg pogotka Emmanuela Adebayora, što je i rezultat kojim se otišlo na odmor.

U nastavku pak raspad sustava što se gostiju tiče, Christian Eriksen je prvo asistirao Harryju Kaneu za vodstvo Tottenhama, a zatim i sam postigao pogodak u 78. minuti koji je Spursima praktički zajamčio bodove. Posao su dovršili Adebayor i Sigurdsson u posljednjih pet minuta utakmice.

Za Sunderland ovaj poraz vjerojatno znači i pozdrav s Premier ligom, jer od sigurnosti 17. mjesta dijeli ih čak sedam bodova. Premda od izravnih suparnika u borbi za opstanak imaju dvije utakmice manje, teško je vjerovati da u završnici prvenstva mogu nanizati više uzastopnih pobjeda.

• Obrisan korisnik10.04.2014. u 19:46
    Nemaju oni šanse za LP,ni u snovima..Igrački kadar je dobar ali trener ispod razine ovakve momčadi..
  • Obrisan korisnik08.04.2014. u 14:18
    ma nemaju oni šanse ni 1% osvojit 4 misto
  • abracadabra08.04.2014. u 09:18
    Tottenham po meni uopće nije zaslužio da dođe do 4.pozicije i kvala za LP Uvjeren sam da će barem netko ili Everton ili Arsenal ostati ispred Spursa i ići u to doigravanje, a za klub koji igra poput Tottenhama je Euroliga sasvim dobro natjecanjeŽao mi je Sunderlanda, koji će gotovo sigurno ispast... [više na forumu]
    abracadabra
  • Obrisan korisnik08.04.2014. u 07:57
    Ne bih baš rekao da četvrta pozicija "jamči bogatstvo Lige prvaka." Naime, baš Spursi su je već jednom osvojili da bi im Chelsea osvajanjem LP-a onemogućio nastup. Teoretske izglede za to još uvijek ima Manchester United. Kao drugo, četvrtoplasirani engleski klub neće u pretkolu... [više na forumu]