Juventus
Juventus 2:0 Livorno
Livorno

Ivan Blažević • ponedjeljak, 07.04.2014.

U pretposljednjem susretu 32. kola Serie A Juventus je dočekao Livorno. Llorente se s dva pogotka pobrinuo da se Juve nakon neuspjeha u posljednjem kolu protiv Napolija vrati na pobjedničke staze.

Domaćini su od početka susreta imali potpunu kontrolu, Livorno je uspio stvoriti tek nekoliko polušansi, a statistika je na kraju utakmice pokazala da je Juve imao 71 % posjeda u svojim nogama i devet udaraca više od gostiju.

Već u prvih dvadesetak minuta juventus je imao tri izrazite šanse za postizanje pogotka, no neprecizni su bili Tevez u sedmoj, Chiellini u 19., te Lichsteiner u 23. minuti.

U 32. minuti obrana Livorna ipak je kapitulirala. Llorente je primio jednu loptu od Teveza leđima okrenut golu, okrenuo svog čuvara i snažnim udarcem ljevicom zatresao mrežu Bardija, 1:0! Samo tri minute kasnije Juventus je povećao vodstvo. Pirlo je izveo korner, Llorente pucao glavom, a lopta se odbila od zemlje i pobjegla Bardiju u mrežu za 2:0, rezultat s kojim se otišlo na predah. U nastavku utakmice Juventus je mirno držao loptu, ne dopuštajući gostima iz Livorna da stvore ikakvu opasnost pred golom Buffona, i rezultat je do kraja ostao nepromijenjen.

Stara dama je ovom pobjedom odmakla drugoj Romi na osam bodova prednosti, dok je poraz ostavio Livorno na 18. mjestu ljestvice, dva boda iza Bologne i 'sigurne zone.'