Hat-trick Destra za pobjedu Rome kod Cagliarija

Filip Han • nedjelja, 06.04.2014.

U sklopu 32. kola talijanskog prvenstva Roma je doputovala kod Cagliarija. Rimljani su upisali uvjerljivu pobjedu zahvaljujući trima golovima Destra koji su stigli nakon dobrih kontri Rome. Cagliari je iz penala uspio ublažiti poraz...

Početak utakmice donio je nešto sporiji tempo utakmice u kojoj se nije mnogo toga događalo. Cagliari se trudio približiti Rominu golu, no gostujući braniči lakoćom su rješavali sve pokušaje prodora i dodavanja u blizini svojeg gola. U 24. minuti Cagliari je imao najbolju priliku kada je iz slobodnjaka pucao Nene, no i taj je pokušaj bio prilično daleko od gola, pa zapravo veće opasnosti nije bilo.

Kako se poluvrijeme bližilo kraju, Roma je sve više prijetila iz kontri nakon neuspješnih Cagliarijevih napada. Glavni pokretač većine tih akcija bio je Gervinho kojeg je bilo po cijelom terenu. Jedna takva akcija donijela je i prednost Romi. U 32. minuti Gervinho je povukao kontru, stigao pred gol domaćih gdje je prvi udarac uspio obraniti Avramov, no Gervinho je zatim pronašao Destra pred praznim golom koji postavlja rezultat od 0:1.

Ostali rezultati

Fiorentina je svladala Udinese rezultatom 2:1. Pogotke za pobjednika postigli su Cuadrado i Rodriguez, a kod Udinesea strijelac je bio Fernandes. Igor Bubnjić odigrao je 57 minuta kod poraženih, dok Ivan Kelava nije igrao.

Drugo poluvrijeme nije donijelo neke značajne promjene u stilu igre nijedne ekipe, a Roma je ubrzo osigurala još veću prednost. U 56. minuti Detro je zabio sovj drugi pogodak i povećao prednost svoje ekipe. U 73. minuti Destro je postao strijelac i treći put nakon lijepe asistencije Florenzija koji ga je pronašao pred Cagliarijevim golom.

Domaći su do kraja uspjeli samo ublažiti poraz golom Pinille nakon penala koji je skrivio Benatia.

Roma je druga momčad prvenstvene ljestvice s pet bodova zaostatka za prvim Juventusom, a ovo joj je bila peta pobjeda u nizu. Cagliari je na 15. mjestu s 32 boda.