Genoa
Genoa 1:2 Milan
Milan

Ivan Blažević • ponedjeljak, 07.04.2014.

Clarence Seedorf odveo je svoju ekipu do treće uzastopne pobjede. Rossoneri su u gostima nadigrali Genou te došli na pet bodova manjka od petog mjesta koje vodi u Europu i gdje se nalazi Inter koji već duže vrijeme nije u najboljoj formi.

Bila je to neobična utakmica u kojoj je Genoa imala 54 % posjeda te 20 udaraca naspram Milanovih pet, ali ipak su ostali praznih ruku.

Milan je u vodstvo stigao u 20. minuti preko Taarabta, koji je primio loptu na 30 metara od Genoinih vrata, odlično povukao i s ruba šesnaesterca neobranjivo pogodio mrežu Perina.

U 56. minuti Milan je povećao vodstvo. Taarabt je odličnom loptom gurnuo Hondu u prostor, koji se riješio jednog protivničkog braniča i lagano prebacio Perina koji je izašao sa svojih vrata - 2:0.

Genoa je do jedinog pogotka na utakmici došla u 73. minuti. Motta je odbijenu loptu iz kornera opalio iz voleja, ona je prvo pogodila gredu, a zatim se od Abbiatija odbila u Milanovu mrežu.

Rezultat je do kraja utakmice ostao nedirnut, a Milan je ovom pobjedom osvojio 45. bod sezone i stigao na pet bodova od petoplasiranog Intera koji je u zadnjih pet kola osvojio tek šest bodova. Naravno, ispred Milana su i Lazio i Parma, oboje ozbiljni konkurenti za mjesto koje vodi u Europu. Genoa je porazom zadržala trinaestu poziciju.

• nestashko_nestashni08.04.2014. u 14:00
    kako su igrali ovu sezonu, ne bi zaslužili ni da upadnu u pokojni intertoto kup..