Branimir Korać • subota, 05.04.2014.

Tri remija zaredom i četiri utakmice bez pobjede stavljaju Inter iz lagodne u nelagodnu situaciju. Parma i Atalanta u nedjelju imaju priliku dostići milansku momčad i zakomplicirati joj borbu za europske pozicije...

U svečanom raspoloženju na San Siru je dočekana Bologna, od Intera se opraštao Christian Chivu koji je u društvu vlasnika kluba Ericka Thohira pozdravio navijače i zaradio ovacije.

Gost je bio idealan za upotpuniti svečarsku atmosferu pobjedom, na San Siro je doputovala Bologna, ali Interovi igrači nisu znali dovršiti posao. Imali su dva puta vodstvo, u završnici i kazneni udarac, međutim Bologna se vraća kući neporažena.

Walter Mazzarri je utakmicu otvorio uobičajeno s trojicom u posljednjoj liniji i petoricom u veznom redu dok je Mateo Kovačić i ovaj susret započeo na klupi za pričuve.

Već u šestoj minuti domaćin je poveo. Yuto Nagatomo je dobro ubacio za Icardija koji iz prve posve neometan šalje loptu u mrežu Curcija. Nagatomu je to već deseti pogodak u kojem je sudjelovao ove sezone čime predvodi sve braniče u Serie A.

Nakon primljenog pogotka otvorila se i Bologna i krenula po poravnanje u čemu je uspjela. Igrala se 35. minuta kada je Handanovič obranio neugodan pokušaj Natalija, međutim lopta se odbila do Pazienze koji iz punog trka s ruba 16 metara zabija za 1:1. Bio je to prvi pogodak Bologne iz igre u posljednja dva mjeseca, a Handanovič je tu mogao puno bolje reagirati.

Do novog vodstva domaćin je stigao u 63. minuti, a strijelac je bio ponovno Icardi dok je ulogu dodavača odradio Hernanes. Svega deset minuta domaćin je imao prednost, u 73. minutiKone je nadskočio Cambiassa koji je nakon toga izgubljeno ostao stajati, a Grk je iz drugog pokušaja pogodio domaću mrežu.

Mogao je Inter u konačnici doći do pobjede, međutim Diego Milito nije realizirao kazneni udarac. Nakon 33 kola bez ijednog dosuđenog kaznenog udarca, napokon su ga dočekali i - promašili.

Inter je tako upisao 14., a Bologna 12. ovosezonski remi čime predvode cijelu ligu. Mateo Kovačić u domaćem sastavu igrao je od 55. minute.

• ZooM06.04.2014. u 11:42
    Kova je dobro odigrao tih 40-ak minuta, nažalost vidi se njegovo suzdržavanje i nedostatak samopouzdanja zbog manjka utakmica. Inter je jednostavno koma ekipa ali to se odavno zna, dobili su penal i Milito ga stvarno bezveze izvede, na kraju su lako mogli i izgubiti. U sudačkoj nadoknadi Handanović... [više na forumu]
    ZooM
  • kuky99006.04.2014. u 11:08
    I onda ga dobiju nakon 33 kola, ali ga promaše. Mogao je lijepo staviti Icardija da puca, igrača koji je zabio dva gola, pa da ima šansu ubaciti hettrick, ali ne glupi trener stavi igrača koji godinu danan nije odigrao ozbiljnu utakmicu.Oni Kovačićevi prodori su perverzija.
    kuky990
  • Obrisan korisnik06.04.2014. u 10:47
    Haha 33 kola bez penala za inter.. kako se izivljava sudacka masinerija to je prejadno.. kovacicev prodor kod penala.. jao