Real Sociedad
Real Sociedad 0:4 Real Madrid
Real Madrid

Ante Dubravac • subota, 05.04.2014.

Nakon što su Atletico Madrid i Barcelona upisali nove pobjede nogometaši Real Madrida su gostovali kod neugodnog Real Sociedada. Gosti su iskoristili svoje prilike i puno boljom igrom u nastavku došli do uvjerljive pobjede.

Iako Real Madrid posljednjih sezona bilježi vrlo dobre rezultate protiv Real Sociedada domaćini ove godine pružaju kvalitetne igre pa je bilo jasno da goste čeka vrlo težak posao. Dodatna otegotna okolnost bila je i izostanak Cristiana Ronalda koji je zbog lakše ozljede ostao na tribinama.

Obje momčadi su u utakmicu ušle dosta oprezno te se igra uglavnom odvijala na sredini terena. Najbliži pogotku bio je Antoine Griezmann koji je odlično pucao glavom nakon centaršuta Carlosa Vele, ali je udarac otišao malo iznad vratnice.

Uspavanku koja je vladala na terenu potpuno neočekivano prekinuo je pogodak gostiju u posljednjim trenucima prvoga poluvremena. Benzema je primio jednu loptu u šesnaestercu i pucao prema golu, Bravo loptu odbija točno na nogu Asiera Illarramendija koji iz blizine pogađa za 1:0. Bio je to drugi ovosezonski pogodak bivšeg igrača Real Sociedada.

Odmah na početku drugoga poluvremena Xabi Alonso je izveo centaršut s desne strane, Ramos odlično skače, ali njegov udarac pogađa vratnicu. Nakon toga Alonso je pokušao još dva puta izravno iz slobodnih udaraca, bez rezultatske promijene.

U 65. minuti Benzema je primio jednu loptu na 25 metara, povukao nekoliko koraka i odlično pokušao s ruba šesnaesterca, a lopta pogađa vratnicu na gotovo identično mjesto kao i nakon udarca Ramosa.

U idućem napadu veliku pogrešku radi domaći vratar koji loše ispucava jednu loptu, ona dolazi do Balea koji s 30 metara neobranjivo pogađa za 2:0. Domaćini su se totalno raspali u završnici pa je nakon kornera na 3:0 povisio Pepe, a konačnih 4:0 postavio je Morata koji je iskoristio lijepu asistenciju Di Marije.