Ivan Blažević • nedjelja, 06.04.2014.

Sevilla je u susretu 32. kola na svom Ramon Sanchezu dočekala devetoplasirani Espanyol. Utakmica je završila visokom pobjedom Rakitićeve momčadi 4:1, a i naš se reprezentativac upisao u strijelce, iako je utakmicu počeo na klupi.

Utakmica je odigrana u klasičnom španjolskom ritmu, s puno trke i udaraca po golu, a Sevilla je unatoč gotovo izjednačenoj statistici s Espanyolom ostvarila visoku pobjedu i osigurala važna tri boda u završnici nikad izjednačenije borbe za Europu u Primeri.

Prva je lopta u mreži Espanyola odsjela u 18. minuti, asistent je iz kornera bio Trochowski, a strijelac Mbia. Espanyol je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 28. minuti, kada je Portugalac Simao iz slobodnog udarca zatresao vratnicu; ostalo je 1:0.

Slika 1 od 1.

u 44. minuti, Vitolo je odličnim pasem kroz srce obrane Espanyola pronašao Gameira, koji ne propušta tu priliku i donosi svojoj momčadi dva pogotka prednosti prije predaha.

Odmah na početku drugog poluvremena, u 47. minuti, Fazio je napravio prekršaj u svom šesnaestercu i ponudio gostima priliku da se vrate u utakmicu. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Sergio Garcia i Espanyol je smanjio na 2:1. U 62. minuti Bacca je napustio igru i prepustio mjesto Ivanu Rakitiću.

Sevilla je treći pogodak zabila u 84. minuti, strijelac je ponovno bio Gameiro, a ovaj put asistirao mu je Marko Marin. Konačno, u 89. minuti, točku na i odmjerenim je udarcem stavio Ivan Rakitić i potvrdio visoku pobjedu svoje momčadi od 4:1.

Sevilla se sada s 53 boda nalazi na petom mjestu Primere, dok je Espanyol deveti. Rakitić i društvo idući vikend igraju gradski derbi s Betisom, dok će Espanyol dočekati Vallecano.

• Obrisan korisnik07.04.2014. u 11:04
    Sve ove golove i asistencije ja bi mijenjao za onaj jedan nepostignuti glavom protiv Španjolske na prošlom Euru ... eh ... Ma može i gol za prolaz među 16 u Brazilu, ne bi se ljutio (vjerujem ni Raketa ).
  • Obrisan korisnik07.04.2014. u 01:00
    Raktić ludilo.Još da ubodemo neko klasičnog zadnjeg veznog i bit će veselo na SP.
  • Obrisan korisnik06.04.2014. u 23:13