Barcelona 3:1 Real Betis
Real Betis

Barcelona pobjedom protiv Betisa zadržala priključak s Atletico Madridom

Ante Dubravac • subota, 05.04.2014.

Lov na novi naslov prvaka nogometaši Barcelone nastavili su na svom stadionu gdje su dočekali Betis. Iako su se gosti dobro držali, aktualni prvaci su upisali novu pobjedu.

Između dva četvrtfinalna susreta Lige prvaka protiv Atletico Madrida nogometaši Barcelone su uz manje probleme odradili prvenstvenu zadaću protiv posljednjeplasiranog Betisa.

Oba trenera imala su uoči susreta velikih problema s ozljedama pa su domaćini nastupili bez Valdesa, Piquea i Puyola dok je gostujući strateg ostavio na klupi Castra i Molinu koji su zajedno postigli čak 16 pogodaka.

Nakon desetak minuta igre Adriano je poslao lijepu povratnu loptu na koju natrčava Xavi, ali gostujući vratar zaustavlja njegov pokušaj. Bio je to samo uvod u vodstvo Barcelone. Sanchez je dugo lomio svoje čuvare da bi ga na kraju Figueras neoprezno srušio u šesnaestercu. Siguran realizator najstrože kazne bio je Lionel Messi koji je tako postigao svoj 24. pogodak.

Nekoliko minuta kasnije Adriano opet probija stranu, ali i Pedro i Alves ostaju malo prekratki. Prije odlaska na odmor Messi s ruba šesnaesterca šalje loptu malo pokraj vratnice pa se na predah otišlo s minimalnom prednošću Barcelone.

Barcelona je u nastavak ušla odlučno da što prije dođe do drugog pogotka i da izbjegne eventualno neizvjesnu završnicu, ali se u igri domaćina osjetio umor i svi napadi su bili poprilično spori. Xavi je pokušao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, međutim vratnica zaustavlja taj udarac.

Kada se činilo da gosti polako počinju prijetiti Barcelona je uz dosta sreće riješila udvostručila vodstvo. Jordi Figueras je pokušao spriječiti jedno dodavanje, ali je neoprezno skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Već u idućem napadu pogađa Ruben Castro i vraća Betis u igru.

Za posljednjih desetak minuta domaći strateg je u igru uveo Fabregasa i Neymara što se isplatilo u samoj završnici kada nakon jednog Neymarovog centaršuta lopta u ruku pogađa gostujućeg braniča pa Messi još jednom namješta loptu na bijelu točku. Ovoga puta Adan brani njegov udarac, ali se lopta opet odbija do Messija koji iz blizine postavlja konačnih 3:1.

• Obrisan korisnik06.04.2014. u 11:55
    Barcelona ima jako lijepu prednost u svakoj utakmici u zadnjih 10 takvih ima jedan Jedanesterac vise i bar u pola igraca vise jedno poluvrijeme ... Smijesno ,ali eto i to je fudbal
  • Obrisan korisnik06.04.2014. u 01:04
    Ak ovakva Barca osvoji naslov pored goropadnog Reala i Atletica, onda će to biti čudo svjetsko... Ne znam kak drugačije objasnit... Gledam i mislim si 'ovima se fakat neda igrat nogomet'...
  • Obrisan korisnik06.04.2014. u 00:37
    Odavno nisam gledao lošiju utakmicu Barcelone. Više-manje su svi bili očajni. A ni penali nisu bili toliko čisti, ali opet, teško je prigovoriti sucu. A ovo s Tatinim izmjenama već debelo iritira. Uvijek, ali UVIJEK zakasni 15-ak minuta. Danas su imali sreće, ali neka je ne očekuju u srijedu.
  • Obrisan korisnik05.04.2014. u 21:57
    nebi se po ovome danas reklo da je Betis zadnji i gotovo bez sanse za spas u ligi.. presing cijelu tekmu i to je Barcu iznenadilo,oni su vec mislima na LP vidi se,ali opet cudi da taj Tata ne mijenja nista do zadnjih 10 min.,po njemu su svi bili odlicni..