Josip Piršljin • subota, 05.04.2014.

Tek u 29. kolu Bundeslige Bayern je doživio prvi ovosezonski poraz. Prvak je gostovao u susjednom Augsburgu i minimalno izgubio čime su se domaći vratili u igru za europske pozicije. Mandžukić je igrao cijelu utakmicu, ali ostao je na 17 postignutih golova.

I to se dogodilo. Bayern je izgubio u njemačkom prvenstvu što se moglo očekivati nakon osiguranja novog naslova prvaka. Bavarci su u prošlom kolu na Allianz Areni odigrali samo 3:3 s Hoffenheimom, a sada su ostavili sva tri boda u Augsburgu.

Guardiola je na teren SGL Arene poslao kombiniranu momčad. Debi za Bavarce upisao je na poziciji lijevog beka mladi Austrijanac Ylli Sallahi, dok je na desnoj strani bio Mitchell Weiser. 18-godišnji Danac Pierre Emil Hojbjerg je nastupio od prve minute u veznom redu, a konačno su zajedno od starta igrali Mario Mandžukić i Claudio Pizarro.

Stuttgartu derbi začelja

Osim Augsburga i Bayerna, još su četiri utakmice odigrane u istom terminu, a tri su završile rezultatom 2:0. Eintracht (F) je u drugom poluvremenu slomio Mainz, Borussia (M) je bila bolja od Nürnberga, a važnu pobjedu u borbi za ostanak upisao je Stuttgart protiv Freiburga. Dvoboj Werdera i Schalkea završio je podjelom bodova 1:1, strijelci su bili Di Santo i Goretzka.

S obzirom da je Bayern još prije osigurao naslov prvaka i do kraja sezone ne mora brinuti o rezultatima, Guardiolini su nogometaši opušteno ušli u utakmicu. Augsburg je, pak, još uvijek u šansi da izbori europski nastup sljedeće sezone, te je osjetio priliku da iznenadi prvaka.

Domaća je ekipa do pogotka došla nakon pola sata igre. Brzo je odigrana jedna polukontra nakon koje je Baier lijepo gurnuo loptu Möldersu, a napadač Augsburga pronalazi gornji kut Neuera i donosi vodstvo svojima.

Gosti su sa zaostatkom otišli na predah, a potom je Guardiola odlučio uvesti Götzea kako bi njegov sastav dobio na kreativnosti. U drugom poluvremenu se igralo još otvorenije i moglo je biti još nekoliko pogodaka, no lopta nije htjela u mrežu.

U 70. minuti odlično je prema Hitzu tukao Alaba, no njegov dalekometni udarac zaustavila je stativa. Nedugo poslije toga Augsburg je mogao zabiti i drugi gol, ali također se vratnica ispriječila. Ipak, u bavarskom derbiju slavio je "mlađi brat" i tako nanio minhenskom klubu prvi prvenstveni poraz ove sezone.

• Lovro-ZG06.04.2014. u 00:42
    ajde, barem se ne ganjaju rekordi ko u Barci...
    Lovro-ZG
  • Obrisan korisnik06.04.2014. u 00:05
    guardiola bi s ovim rotacijama mogao učiniti veliku uslugu njemačkoj reprezentaciji...da se bore do samog kraja na svim frontovima lahm, schweini i muller bi na svjetsko otišli iscijeđeni, ovako su imali 6-7 kola relaxa i ceka ih jos 5 ozbiljnih utakmica u europi i kupu
  • Obrisan korisnik05.04.2014. u 19:47
    znam da mora rotirati zbog lige prvaka ali sad već imaju 3 utakmice za redom bez pobjede...nije ni to dobro
  • Obrisan korisnik05.04.2014. u 18:55
    a nek su vise uzgubili,nebitan poraz a i sto ocekivati kod ovako sarene postave..nije ni za ocekivati da ce danas na terenu biti Ribery ili Robben jer ipak im je u srijedu vazniji susret a za ligu je odavno lako..
  • Obrisan korisnik05.04.2014. u 18:54