Bundesliga, 29. kolo, 05.04.2014, 18:30 h, Signal Iduna Park, Dortmund, gledatelja: 80.645

Josip Piršljin • subota, 05.04.2014.

Najzvučniji susret 29. kola Bundeslige nije razočarao, Borussia Dortmund i Wolfsburg su pružili zanimljiv nogomet, a na kraju slave žuto-crni. Vukovi su vodili golom Olića, no u drugom poluvremenu je uslijedio preokret.

Miloš Jojić
46'
37
Eric Durm
46'
21
Oliver Kirch
76'
Patrick Ochs
69'
7
Daniel Caligiuri
79'

Dieter Hecking

Hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Ivica Olić su odigrali cijeli derbi u Dortmundu, a Olić je bio i strijelac za momčad Dietera Heckinga. Unatoč tome, Wolfsburg je izgubio od Borussije i tako propustio priliku zasjesti na četvrtu poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Na početku utakmice je pomalo neočekivano Wolfsburg preuzeo inicijativu i više je prijetio golu Langeraka. Domaći kao da su bili nezainteresirani dok su gostujući nogometaši držali loptu i stvarali opasne situacije.

U 34. minuti Vukovima se isplatila ofenzivna igra. Malanda je pucao glavom, Langerak je to zaustavio, ali lopta se odbila točno do Olića koji natrčava i bez problema zabija svoj 11. prvenstveni gol ove sezone. Mogao se hrvatski napadač još jednom upisati u strijelce nedugo potom, ali u nesvakidašnjem prizoru pogodio je vratnicu dva puta u sekundi.

Wolfsburg je s prednošću otišao na odmor, ali ubrzo nakon početka nastavka žuto-crni su izjednačili. Puno su bolje otvorili drugo poluvrijeme, a u 51. minuti Lewandowski je na asistenciju Reusa poravnao i time se na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio s Marijom Mandžukićem sa 17 golova.

U obostrano otvorenoj utakmici bolje su se u završnici snašli domaći nogometaši. U 77. minuti preokret Borussije je bio dovršen. Grün na vratima gostiju je loše reagirao na jedan ubačaj što je iskoristio Reus i donio svojima prednost 2:1 što su znali sačuvati do isteka 90. minute.

• ZooM05.04.2014. u 22:16
    Pa i u ligi prvaka su također "sigurni", uostalom Lewa nije niti igrao u Madridu pa ga niti nema potrebe šparati.
    ZooM
  • Obrisan korisnik05.04.2014. u 21:40
    zato jer oni tako vole
  • Obrisan korisnik05.04.2014. u 21:26
    cudno mi je bilo da igraju Reus i Lewa cijelu utakmicu,neznam zasto jer je uzvrat LP na vratima a u ligi je Borussia gotovo sigurna za ulazak u skupine LP dogodine..