Karlovac i Dubrava upisali važne pobjede, Đakovo i Varaždin lakoćom nadigrali protivnike

Sportnet • ponedjeljak, 07.04.2014.

Slavljem Karlovca nad Moslavinom počelo je 25. kolo rukometne Premijer lige. Osim Karlovca, pobjede s velikom razlikom u ovom kolu upisali su Dubrava, Đakovo i Varaždin. Dubrava je na domaćem terenu nadigrala Vinkovce, Đakovo je lakoćom pobijedilo Goricu, a Varaždin je u gostima nadmoćno svladao Medveščak.

Medveščak – GRK Varaždin 27:49 (16:27)

Pretposljednji Medveščak je u Zagrebu ugostio vodeći Varaždin koji je suvereno odnio pobjedu 27:49. Gosti su od početka nametnuli svoj ritam i do kraja utakmice kontrolirali igru. Tako je već u 12. minuti Tin Kontrec odveo svoju momčad na devet pogodaka prednosti (5:14). Pobjednik ovog susreta bio je poznat već nakon prvog poluvremena jer se na odmor otišlo sa 16:27. Varaždin je razliku od 11 pogodaka prednosti u drugom poluvremenu samo povećavao, a rezultatske neizvjesnosti nije bilo.

Gosti su drugo poluvrijeme otvorili s četiri uzastopna pogotka (31:16) i potvrdili svoju nadmoć nad protivnicima. Najveću prednost imali su u 57. minuti, pri rezultatu 46:22. Utakmica je, obzirom na pozicije na tablici, pokazala realna stanja ovih momčadi. Varaždinci su imali sjajan postotak realizacije, a najviše pogodaka postigli su Martin Marčec koji je upisao osam pogodaka uz stopostotnu realizaciju i Ante Tokić s istim brojem pogodaka, a uz samo jedan promašen šut. Vratarski tandem Grd – Balent sakupio je 16 obrana. Najefikasniji Medveščakov igrač bio je Hrvoje Marinčić upisavši osam pogodaka.

Karlovac – Moslavina 32:28 (18:15)

Karlovčani su pobjedom nad Moslavinom upisali važne bodove za Ligu za prvaka. Do prve veće prednosti Karlovac dolazi u 13. minuti kada ima plus tri, a dvije minute pri kraja poluvremena domaćini imaju i plus pet. Moslavina je do odmora uspjela smanjiti razliku i doći na 18:15. U drugom poluvremenu Karlovac nameće svoj ritam i kontrolira utakmicu te u 38. minuti pogotkom Ivana Šnajdera odlazi na 23:16.

Ta razlika, ispostavit će se na kraju, bila je nedostižna za Moslavinu, jer iako su uspjeli šest minuta prije kraja doći na tri pogotka zaostatka, snage za više od toga nije bilo i Karlovčani su rutinski priveli utakmicu kraju. Domaćini su ovom pobjedom učvrstili treću poziciju te bježe tri boda četvrtoplasiranoj Dubravi. U redovima Karlovca izdvojili su se odlični Ivan Bačić i Matija Peraica, svaki s po osam postignutih pogodaka. Vratar Denis Karić sakupio je osam obrana. Najefikasniji kod Moslavine bio je Matija Vidoš s osam pogodaka.

Dubrava – Spačva 32:26 (16:11)

Dubrava je pobijedivši Vinkovčane došla do važnih bodova te trenutno ima tri boda više od Umaga koji ima utakmicu manje. Zagrepčani su odmah krenuli jako i od samog početka ništa nisu prepuštali slučaju, a pogodak za 12:5 u 20. minuti postiže Ivan Dumenčić koji svoju momčad vodi na sedam pogodaka razlike. Do kraja poluvremena gosti su uspjeli smanjiti zaostatak ponajviše zahvaljujući odlično raspoloženom Slavenu Šijakoviću. Momčadi su na poluvrijeme otišle s rezultatom 16:11.

U drugom poluvremenu Dubrava je nastavila s dobrom igrom i nije dopustila Vinkovčanima da ozbiljnije zaprijete. Pogotkom Luke Vinkovića u 43. minuti Dubrava odlazi na +9 te ne dozvoljava gostima da ozbiljnije zaprijete. U pobjedi domaće momčadi najbolji su bili Domagoj Pavlović i na vratima sjajni Tin Badžek koji je obranio 11 lopti. Kod Vinkovčana je najbolji bio Slaven Šijaković s deset pogodaka.

Đakovo – Gorica 38:29 (19:13)

Đakovo je na domaćem terenu stiglo do visoke pobjede nad Goricom. Iako ove dvije momčadi na tablici dijeli samo jedno mjesto, naime, Gorica je 11., a Đakovo jedno mjesto niže, domaćini su pokazali da im Gorica trenutno ne može parirati. Neizvjesnost u utakmici je trajala početnih nekoliko minuta, a u sedmoj minuti Đakovčani serijom 5-0 odlaze na 6:1. Domaćini su prednost čuvali sve do 20. minute, a tada Goričani pogotkom Filipa Bonića dolaze na samo pogodak zaostatka. Ipak, do kraja poluvremena Đakovčani zabijaju dvostruko više pogodaka od svojih protivnika i na odmor odlaze s velikom prednosti 19:13.

Drugo poluvrijeme ništa značajno nije promijenilo, a domaći igrači su u 44. minuti stigli i do dvoznamenkaste prednosti pogotkom Josipa Punde za 30:20. U nekoliko navrata razlika je bila +12, ali gosti su na kraju ostali na devet pogodaka zaostatka. Josip Punda i David Lubar zabili su po sedam pogodaka za pobjedu svoje momčadi, a čuvar mreže Mario Gagulić skupio je 12 obrana. Adam Seferović bio je najbolji strijelac Goričana.

Tekst: Marija Pastuović