Real Betis 0:2 Sevilla
Sevilla

Sevilla slavila u gradskom derbiju, Rakitić igrao od 74. minute

Ivan Blažević • nedjelja, 13.04.2014.

U podnevnom terminu Primere Betis i Sevilla su odigrali gradski derbi. Rakitićeva momčad ubilježila je pobjedu od 2:0 i napravila još jedan korak prema europskim natjecanjima iduće sezone, dok je Betis porazom praktički izgubio svaku nadu za ostanak u eliti španjolskog nogometa iduće sezone.

Betis je u utakmicu koja im je predstavljala posljednju šansu za kakvu-takvu nadu ostanka u ligi ušao s mnogo žara, međutim, svi njihovi pokušaju završavali su u obrambenom bloku Seville, koja je utakmicu počela bez našeg Rakitića. Najbliže su pogotku bili su 22. minuti, kada je Ruben Castro opalio iz slobodnog udarca, no njegov je udarac prošao uz samo vratnicu Betovih vrata.

U 27. minuti dogodio se ključan trenutak utakmice. Juan Carlos je napravio grub prekršaj u svom šesnaestercu i dobio izravni crveni karton, a Kevin Gameiro bio je siguran izvođač najstrože kazne i Sevilla je povela 1:0.

U 54. minuti, Gameiro je imao šansu povećati vodstvo svoje momčadi, no njegov udarac iz neposredne blizine skinuo je Adan. U 68., najopasniji igrač domaćina Castro pucao je iz neposredne blizine, ali njegov šut završio je u obrambenom bloku i Betis je dobio samo udarac iz kuta. U 74. minuti, igru je napustio Carlos Bacca i prepustio mjesto Ivanu Rakitiću.

Utakmica je riješena u 82. minuti. Figueiras je zaobišao Adana i dodao do Gameira kojem nije bilo teško pogoditi praznu mrežu za konačnih 2:0.

Sevilla je ovom pobjedom došla na 56 bodova, samo tri manje od četvrte pozicije koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, dok je Betis u potpunosti kompromitirao svoje šanse za ostanak u prvoj ligi.

• ZooM13.04.2014. u 17:36
    Očekivao sam da će se Sevilla boriti za opstanak ove sezone obzirom da su rasrodali momčad (Negreda, Navasa, Medela, Alberta i Kondogbia) kad ono 5 kola prije kraja uz malo sreće možda mogu dohvatiti i kvalifikacije lige prvaka.