Real Madrid
Real Madrid 4:0 Almería
Almería

Ante Dubravac • subota, 12.04.2014.

U posljednjem susretu subotnjeg programa Primere Real Madrid je na Santiago Bernabeu dočekao Almeriju. Iako domaćini za koje je Luka Modrić odigrao svih 90 minuta nisu pružili nezaboravnu igru došli su do uvjerljive pobjede.

Nakon što je Barcelona poražena na gostovanju kod Granade nogometaši Real Madrida su iskoristili tu situaciju te su pobjedom protiv Almerije preskočili aktualne prvake i barem na neko vrijeme se potpuno izjednačili s vodećim Atletico Madridom.

Carlo Ancelotti je bio prisiljen napraviti nekoliko izmjena u sastavu pa je umjesto ozlijeđenog Cristiana Ronalda susret započeo Isco, Illarramendi je zauzeo Alonsovo mjesto u sredini dok je priliku u obrani dobio Varane.

Najavu onoga što Real Madrid traži u susretu pokazao je Angel Di Maria već u četvrtoj minuti kada je s više od dvadeset metara prekrasnim udarcem uzdrmao vratnicu, a nekoliko minuta kasnije gostujući vratar zaustavlja još jedan njegov udarac iz daljine.

Iako je Kraljevski klub imao gotovo stalno loptu u nogama pravih prilika nije bilo do 29. minute kada se raspoloženi Di Maria oslobađa svoga čuvara i neobranjivo pogađa u suprotni kut nemoćnog Estebana za vodstvo 1:0 i mirniji odlazak na odmor.

Drugih 45. minuta lijepim udarcem je otvorio Luka Modrić, međutim taj pokušaj je otišao pokraj vratnice. Bio je to samo uvod u povećanje vodstva domaćina. Benzema je proigrao Balea koji bez problema zabija za 2:0.

Samo nekoliko minuta kasnije Benzema upisuje novu asistenciju, a strijelac je ovoga puta Isco koji pogađa s gotovo identičnog mjesta kao i Bale. Nekoliko prilika za postizanje pogotka do kraja susreta imao je Benzema, ali Francuz nije bio raspoložen. Konačnih 4:0 postavio je Morata pet minuta prije kraja susreta.

• Obrisan korisnik14.04.2014. u 21:50
    Jos jedan pokazatelj koliko je taj mladi narastaj u punoj snazi u Realu ,Barceloni , Sosiedadu itd .. Morata bi trebao igrati od pocetka , ali i Benzemi se neda da bas u potpunosti proradi .. Sve u svemu lagana pobjeda ..
  • Obrisan korisnik13.04.2014. u 14:13