Ivan Blažević • nedjelja, 13.04.2014.

Atletico je u sklopu 33. kola Primere bodove i potvrdu prvog mjesta tražio na gostovanju protiv Getafea. Simeoneova momčad slavila je s 2:0, a ta ih je pobjeda ponovno odvela na tri boda prednosti ispred gradskog suparnika Reala te četiri boda ispred Barcelone.

Prvu ozbiljniju šansu stvorila je domaća momčad u 24. minuti, no Alexis je iz neposredne blizine opalio preko vrata. Samo dvije minute kasnije zaprijetio je i Atletico, Diego Godin glavom je dočekao centaršut iz slobodnjaka, no vratar je pokupio njegov udarac.

U 40. minuti Godin je bio mnogo uspješniji. Visoku loptu u šesnaesterac je poslao Juanfran, a Godin je skočio i glavom prebacio domaćeg vratara za 1:0. U 65. minuti nova šansa za Atletico, Lafita je zbog oštrog starta u svom šesnaestercu zaradio izravno isključenje, no udarac Diega Coste s bijele točke odlično je skinuo Codina i sačuvao mrežu Getafea.

U 84. minuti, Costa je ipak zabio. Adrian je po desnoj strani probio domaću obranu i poslao brzu loptu po zemlji koju je na drugoj vratnici dočekao Diego Costa i zabio za 2:0.

Costa međutim, nije nimalo slavio postignuti pogodak. Naime, pri klizećem je startu udario koljenom u vratnicu te je uz krvarenje i bolnu grimasu iznesen s terena. U svakom slučaju, nimalo ohrabrujuće vijesti za Diega Simeonea čiju momčad u posljednjih pet kola između ostalih utakmica očekuju i teška gostovanja u Valenciji i Barceloni, a izostanak njihova najboljeg strijelca zasigurno će znatno otežati ostvarenje sna o naslovu španjolskog prvaka.

• Obrisan korisnik14.04.2014. u 21:48
    Sva ona prgavost Coste ce doci na naplatu .. Fantastican igrac ali nevjerovatno prgav i arogantan .. Tipa Pepe iz Reala koga svi posipaju drvljem i kamenjem ... Nije to strasna povreda nadam se ,brz oporavak i mozda malo popravi ponasanje ...
  • sportoz13.04.2014. u 22:19
    Koliko čovjek u žaru borbe ne stigne razmišljati. 1:0 ili 2:0 potpuno svejedno, ali bi bila tragedija izgubiti ga sada kada se naslov već može omirisati. Samo da ništa nije puklo...