MAXtv Prva liga, 31. kolo, 15.04.2014, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 2800
Suci: Gabrilo Goran (Split) Modrić Ivica (Zagreb) Vrabec Dario (Zagreb)

Ivana Strahija • utorak, 15.04.2014.

31. kolo domaćeg prvenstva otvorili su Slaven Belupo i Osijek, ekipe koje su direktni konkurenti u borbi za ostanak u Prvoj ligi. Domaćini su slavili, zahvaljujući nespretnom autogolu Jonjića...

Dvije momčadi koje se bore za goli život i opstanak u društvu najboljih ukrstile su snage u Koprivnici. Oba su sastava nakon 30. kola bila dobro raspoložena zahvaljujući dizanju forme. Osijek je izuzetno uvjerljivo, s 4:0, dobio Zadar, dok je Slaven Belupo bio bolji od Lokomotive s 2:1.

Bilo je jasno da je motivacija za susret na najvišoj razini s obje strane. Dok bi gostima iz Osijeka tri boda donijela udaljavanje od prvog pratitelja i malo mira u samoj završnici prvenstva, Slavenu je pobjeda bila potrebna za potvrđivanje uzlazne tendencije, ali i konačno micanje s pretposljednjeg mjesta tablice.

Slika 2 od 2.

Nakon 90 minuta, pobijedili su domaćini, no susret rezultatom od 2:1 otkriva tek dio napetosti na stadionu u Koprivnici.

Susret, s obzirom na teret na leđima svakog od 22 igrača na koprivničkom travnjaku, počinje izuzetno oprezno i ne čudi što su obje momčadi bile, u prvih 15tak minuta koncentrirane na obranu. Prva prilika koju vrijedi spomenuti je u 17. minuti izlet Osječana pred domaći gol, kad je Glavaš odigrao za Cesareca, a ovaj prebacio Slavenova vrata.

Nakon 20. minute domaćini počinju igrati bolje i češće prijete gostima, što dolazi na naplatu u 30. minuti, kad se mijenja rezultat. Akciju započinje Melnjak, proigrava Glavinu i sam se ubacuje pred gol Osijeka, a ovaj mu loptu vraća skoro savršeno. Melnjak potom prolazi Jonjića i matira Osijekovog golmana.

Veselju domaćih nije bilo kraja, no bilo bi bolje da su se prije vratili koncentracijom u igru, jer su gosti iskoristili pomutnju i već u 32. minuti poravnali. Cesarec je ostavio loptu za Ugarkovića, kojem nije bilo problem zatresti Slavenovu mrežu za novu pat poziciju i 1:1.

Slika 1 od 1.

Na odmor se ide s neriješenim rezultatom, a kako je počelo drugo poluvrijeme, gledatelji su se pobojali da će egal i ostati te da ništa neće biti riješeno nakon 90 minuta. No, nisu trebali dugo čekati, jer se u 53. minuti opet mijenja rezultat.

Na gostujuću žalost, na semaforu je zasvijetlilo 2:1, nakon što je Jonjić nespretno reagirao na ubačaj Purića pred Osijekov gol, i u želji da izbije loptu iz opasne zone prebacio sve uključujući i svog vratara te je poslao u svoju mrežu.

Nakon autogola Osijek pokušava ali ne uspijeva nanovo poravnati, dok domaćini imaju fantastičnu priliku u 71. minuti, kad Delić pa Vugrinec pokušavaju matirati vratara Mikulića, no gostujući je golman dobar u svojim refleksima.

Pobjedom je Slaven Belupo, zahvaljujući boljoj gol razlici, preskočio Osijek na tablici te je sada osmi. Osijek u idućem kolu ima teški zadatak, dolazi mu Rijeka na Gradski vrt, dok Slaven Belupo ide na gostovanje u Pulu.

• mikula15.04.2014. u 19:54
    Bravo Slavenee, zasluzena pobjeda !!!!!!
    mikula
  • Obrisan korisnik15.04.2014. u 19:25
    Nažalost bolje nismo ni zaslužili jer smo imali previše neraspoloženih igrača.Ne razumijem kako Jonjić može biti ispred Novakovića ili mladog Šimuneca!? Naši bočni su isto zanimljivi momci tj.Matas kao da je "domaći bek" gdje pogotovo u prvom pol. zna čuda stvarati dok na gostujućim... [više na forumu]