Armani upisao pobjedu nad Maccabijem, rezultat uoči Tel Aviva izjednačen

Sportnet • subota, 19.04.2014.

Armani je na domaćem terenu stigao do važne pobjede nadigravši izraelski Maccabi. Domaći igrači odličnom i čvrstom obranom kontrolirali su cijelu utakmicu i nisu dopustili svojim protivnicima da im ozbiljnije zaprijete. Ne ponovivši grešku iz prošlog susreta zasluženo su slavili te s 1:1 odlaze na gostovanje u Tel Aviv…

Armani Milano – Maccabi Tel Aviv 91:77 (1:1)

Nakon što je u prošlom susretu izgubio već dobivenu utakmicu, Armani je na domaćem terenu slavio protiv Maccabija 91:77. Domaća momčad kontrolirala je utakmicu od početka do kraja i na kraju stigla do zaslužene pobjede kojom je rezultat u doigravanju izjednačen. Armanijeva dobra igra već u prvoj četvrtini rezultirala je vodstvom od osam poena. Gosti su zbog ozljede u prvoj četvrtini ostali bez Sofoklisa Schortsanitisa. U drugih deset minuta Maccabi se uspio približiti protivnicima, ali Armani nije dopustio da izjednače te je do kraja četvrtine upisao i dvoznamenkastu prednost. Maccabijev strateg David Blatt pozvao je minuta odmora, ali njegova momčad je na odmor ipak otišla s 13 poena minusa.

S dobrom igrom te puno boljom realizacijom šuta za tri poena igrači Armanija nastavili su i u drugom poluvremenu te su u 25. minuti susreta imali +17. Gostujuća momčad uspjela je stisnuti Talijane i doći na 63:55 u zadnjoj minuti treće četvrtine, ali Curtis Jerrells postiže u posljednjim sekundama tricu i odvodi svoju momčad ponovno na dvoznamenkastu prednost uoči posljednje četvrtine. U 34. minuti Armani je imao najveću prednost u susretu (76:58), ali Izraelci su se uspjeli približiti na osam poena razlike. Ipak, Luca Banchi nije dozvolio svojim igračima da se opuste i ponove grešku iz prošle utakmice te su na kraju, pred više od 12 tisuća ljubitelja košarke, upisali važnu pobjedu uoči gostovanja u Tel Avivu.

Samardo Samuels bio je zadovoljan prikazanom igrom svojih suigrača. "Bila je ovo velika noć. Cilj nam je bila samo pobjeda i da ne ponavljamo iste greške, a sada smo spremni ići u Tel Aviv bez straha. Obrana i protok lopte ključ su večerašnje pobjede."

Domaća momčad imala je šest igrača s dvoznamenkastim brojem poena, ali najbolji strijelac bio je Jerrells postigavši 17 poena (3/4, 3/5 trica), a tome je dodao šest asistencija i dva skoka. Alex Tyus predvodio je momčad Maccabija sa zabijenih 16 poena (6/6) uz dva skoka. Andrija Žižić upisao se u strijelce s dva poena (1/1).

• Obrisan korisnik19.04.2014. u 07:35
    Maccabi je jedini uhvatio pobjedu u gostima. Nokia arena će biti krcata i Milano ima jako malu šansu pobjediti tamo...dosta veću ako Sofoklis nebude igrao. Bit će zanimljivo
  • Obrisan korisnik19.04.2014. u 01:21
    Domaći igrači odličnom i čvrstom obranom kontrolirali su cijelu utakmicu... a u 34.minuti je bilo 76:58 i završi 91:77.. hahaha granitne obrane