Monaco
Monaco 1:0 Nice
Nice

Filip Han • nedjelja, 20.04.2014.

Monaco je minimalno svladao Nicu zahvaljujući ranom pogotku Dimitra Berbatova. Momčad iz Kneževine imala je još dobrih prilika, a Nica je zaprijetila u nekoliko navrata tijekom drugog poluvremena, no na vratima je stajao koncentrirani Danijel Subašić koji je spašavao svoju ekipu...

Nakon samo pet minuta utakmice Monaco je stigao u vodstvo. Dugu loptu iz pozadine u kaznenom prostoru Nice primio je Berbatov. Nakon što je jednim dodirom primirio loptu na lijevoj strani od gola, uputio je elegantan lob preko Ospine kojeg je lopta "poškakljala" po vršcima prstiju i završila u mreži na suprotnoj strani za vodstvo domaćih.

U narednih deset minuta činilo se kako će Monaco teško poraziti goste, odmah nakon pogotka u novu je priliku došao Raggi, no on je pogodio vanjski dio mreže. Poslije njega, Germain je pogodio stativu, a još je jednom pokušao i Berbatov, no njegov udarac "očistio" je Puel. Nica je zaprijetila tek pred kraj poluvremena, ali udarac Esseyrica zaustavio je Danijel Subašić.

Subašić je imao i nešto posla u drugom dijelu utakmice, prvo je dobro zaustavio udarac Cvitanicha, a zatim je odlično reagirao na Bodmerov udarac glavom čime je još jednom spriječio izjednačenje. Konačan rezultat ostao je 1:0.

Nakon neočekivanog poraza od Guingampa u Kupu sredinom tjedna, Monaco je nastavio s pobjedama u ligi. Bila mu je ovo treća uzastopna, a sada je na drugom mjestu lige sa sedam bodova zaostatka za PSG-om. Nica je na 14. mjestu s 39 osvojenih bodova.