Premiership, 35. kolo, 20.04.2014, 15:05 h
Hull City
Hull City 0:3 Arsenal
Arsenal

Sportnet • nedjelja, 20.04.2014.

Nogometaši Arsenala danas su na gostovanju u Hullu s uvjerljivih 3:0 svladali istoimenog domaćina i s četiri boda predmosti ispred Evertona (i utakmicom više) zadržali četvrtu poziciju koja jamči kvalifikacije za Ligu prvaka.

Generalna proba za finale FA kupa uspjela je za nogometaše Arsenala, koji su s visokih 3:0 svladali Hull City, istoga protivnika s kojim će 17. svibnja na Wembleyju igrati za prvi trofej nakon devet godina suše.

Topnici su utakmicu praktički riješili već u prvih 45 minuta, uništivši domaćinu izglede za povratak pogotkom u posljednjim trenucima prvoga dijela. Nikica Jelavić zaigrao je u početnoj postavi Tigrova, no nije uspio pronaći put do mreže, te je zamijenjen u 70. minuti.

Arsenal nije igrao posebno dobro, no svjestan pritiska Evertona i mogućeg ispadanja iz kruga momčadi koje će sljedeće sezone igrati u Ligi prvaka, strpljivo je gradio igru i u 31. minuti došao do vodećeg pogotka. Strijelac je bio povratnik Aaron Ramsey.

Hull je odlično odgovorio i nedugo zatim pokušaj Jakea Livermorea zaustavila je vratnica, no neposredno prije odlaska na odmor Arsenal je zadao novi udarac. Olivier Giroud je sjajno ubacio s desne strane, a Ramsey prsima spustio loptu za Lukasa Podolskog i 2:0.

Svaku dvojbu oko povratka domaćina u utakmicu u ionako teškoj situaciji otklonio je već početkom nastavka, u 54. minuti, Podolski svojim drugim pogotkom na utakmici. Topnici su lakoćom priveli utakmicu kraju i odradili posao, te pritisak i imperativ pobjede prebacili na Everton, kojeg posljednjoj nedjeljnoj utakmici čeka dvoboj s Manchester Unitedom.