Sportnet • subota, 19.04.2014.

Četiri utakmice 35. kola engleske Premier lige odigrane su u terminu od 16 sati, a u svakoj od njih barem je jedna momčad tražila bodove koji bi na kraju sezone mogli značiti spas i ostanak među najboljima.

Nogometaši Crystal Palacea ostvarili su pothvat koji nije pošao za rukom ni nekim mnogo bolje plasiranim momčadima ove sezone, na gostovanju na Upton Parku upisali su čak petu uzastopnu pobjedu i posve otklonili svaku dvojbu da će i sljedeće sezone igrati u Premier ligi.

Riječ je o premierligaškom rekordu momčadi koju je Tony Pulis preporodio i oživio, iako su joj mnogi predviđali kratak boravak u Premiershipu i brzi povratak u niži razred. Jedini pogodak za goste na današnjoj je utakmici postigao Mile Jedinak iz udarca s bijele točke, nakon što je Pablo Armero na nedozvoljen način u kaznenom prostoru zaustavio Camerona Jeromea.

Veliki korak bliže opstanku u Premier ligi napravio je i Swansea gostujućom pobjedom od 2:1 nad Newcastleom na St. James Parku. Peti je to uzastopni poraz Svraka, čiji menadžer Alan Pardew zbog kazne niti ovoga puta nije mogao voditi momčad s klupe.

Domaći su poveli preko Shole Ameobija u 23. minuti, ali ih je pogocima na kraju prvog i drugog dijela slomio Wilfried Bony. Prvo je glavom pogodio nakon kornera u 45. minuti, a zatim iz jedanaesterca u 90. minuti donio bodove Labudovima.

Cardiffu su silno bili potrebni bodovi protiv Stoke Cityja, kako bi izronio iz opasne zone, no uspjeli su odigrati tek 1:1, a oba su pogotka postignuta s bijele točke. Prvo je Marko Arnautović krajem prvog dijela pogodio za vodstvo Stokea, da bi već početkom nastavka istom mjerom uzvratio Peter Whittingham.

Aston Villa i dalje nije sigurna u opstanak, no bit će zadovoljna bodom osvojenim protiv Southamptona u susretu bez pogodaka. Tim više jer je iza menadžera Paula Lamberta težak tjedan tijekom kojega je klub suspendirao njegove pomoćnike Iana Culverhousea i Garyja Karsu zbog navodnih pritužbi igrača na zlostavljanje prekomjerno agresivnim metodama treninga.

• ManchaVerde20.04.2014. u 21:41
    Bas pomislio da Pulis, za razliku od vecine engleskih trenera, zna sto radi, kad ono i on Velsanin
    ManchaVerde
  • Obrisan korisnik19.04.2014. u 21:57
    Palace iz penala za pobjedu, Sunderland iz penala za pobjedu, Swansea iz penala za pobjedu, te Cardiff - Stoke oba iz penala.
  • Obrisan korisnik19.04.2014. u 19:09
    bome liverpool čeka težak posao protiv palacea...naklon do poda pulisu, od kandidata broj 1 za ispadanje napravio je momčad koju nitko ne želi sresti, a od bolasieja, puncheona i jeromea zvijeri