Premiership, 35. kolo, 20.04.2014, 13:00 h
Norwich City
Norwich City 2:3 Liverpool
Liverpool

Branimir Korać • nedjelja, 20.04.2014.

11. uzastopnom pobjedom Liverpool je nastavio fantastičan niz i učvrstio vodeću poziciju na premierligaškoj ljestvici. Na gostovanju kod Norwicha nije bilo lagano, međutim predvođen sjajnim Raheemom Sterlingom sastav Brendana Rodgersa slavio je s 3:2 i napravio novi veliki korak prema naslovu prvaka...

Momčad Brendana Rodgersa upisala je čak 11. uzastopno slavlje i napravila novi korak prema naslovu prvaka Engleske. Na gostovanju kod Hulla nije bilo kiksa i u tjednu u kojem je Sunderland zadao udarce Manchester Cityju i Chelseaju u borbi za naslov, Liverpool je bio dovoljno čvrst, slavio je u Norwichu 3:2 i veliki dvoboj protiv Chelseaja na Anfieldu dočekuje s pet bodova prednosti.

Norwichu je bod(ove) odnio vrlo loš ulazak u utakmicu. U samo 11 minuta raspoloženi Raheem Sterling je značajno primirio ambicije domaćina.

Prvo je u četvrtoj minuti povukao loptu i onda s više od 20 metara sjajno opalio i pogodio kut Ruddyjevog gola te doveo Redse u vodstvo. Već sedam minuta kasnije prešao je iz uloge strijelca u ulogu asistenta sjajno proigravši Luisa Suareza koji iz blizine pogađa mrežu.

Bio je to 30. Suarezov pogodak u Premiershipu ove sezone čime je postao prvi igrač Liverpoola nakon Iana Rusha kojem je to uspjelo.

Do kraja prvog dijela domaćin se malo oporavio, zatvorio je prilaze prema svojem golu i Liverpool više nije toliko prijetio dok je s druge strane domaćin sve češće bio pred vratima Mignoleta.

Takva igra Norwichu se isplatila početkom drugog poluvremena kada je Gary Hooper nakon loše reakcije Mignoleta iz blizine pogodio mrežu za 2:1, no kratko je trajala rezultatska neizvjesnost. Još jednom je Sterling napravio ogroman posao, u konačnici i pucao da bi se lopta odbila od Martina, prevarila Ruddyja i ušla u mrežu.

Na ulasku u posljednjih 15 minuta domaćin je još jednom zakomplicirao utakmicu. Ovaj put je Snodgrass nadskočio Liverpoolovu i poslao loptu u gol što je dodatno unijelo zanimljivost u susret.

U završnici susreta obje momčadi su mogle do pogotka. Prvo je Ricky van Wolfswinkel pucao glavom, ali je obranio Mignolet, a onda je nevjerojatnu priliku propustio Lucas koji je mogao birati kako će zabiti pogodak i to u dva navrata, no lopta nije ušla u mrežu.

Ostalo je 3:2 za Redse koje ova pobjeda dodatno približava naslovu prvaka. Do kraja sezone imaju još tri susreta, na domaćem terenu protiv Chelseaja i Newcastlea te u gostima kod Crystal Palacea.

• Obrisan korisnik21.04.2014. u 17:21
    hahahah mr.prlfur ili tak nekaj :P engleska liga se sastoji od 20 klubova, a igraju je liverpool, manchester i ostali. ja ipak necu ismijavati manchesterovce jer znam kakav je osjecaj dok ide lose.. i ta dva klubu budu uvijek razina vise od drugih.. p.s.- bolje ne biti u ligi prvaka 5 godina nego... [više na forumu]
  • johnny00821.04.2014. u 12:07
    imas pravo Parlour, to je dokaz da je tvoj arsenal veliki klub? jer ljude boli briga za njega :D a dobro, necu se rugat, arsenal je u igri za trofej ove godine, a mozda i dohvati lp... :p