Marseille i Lille odigrali bez golova

Filip Han • nedjelja, 20.04.2014.

Marseille i Lille odigrali su neriješenu utakmicu bez golova u posljednjoj utakmici 34. kola francuskog prvenstva. Nije to bila pretjerano dobra utakmica, obje su ekipe imale neke prilike, no nisu ih uspjele iskoristiti, a ispušteni bodovi mogli bi u nastavku prvenstva skupo koštati Marseille...

Lille je već neko vrijeme prilično siguran na trećem mjestu tablice, sa zaostatkom od osam bodova za Monacom, ali i prednosti od sedam ispred Saint-Etiennea. Marseille, s druge strane, pokušava doći do mjesta za Europu, no trenutno je šesti, s dva boda manje od Lyona, te pet manje od Saint-Etiennea.

Lille je prvu priliku stvorio za manje od minute utakmice. Origi je ubacio pred Marseilleova vrata, a udarac glavom Souarea zaustavio je Mandanda. Lille je do kraja prvog poluvremena imao još poneku priliku, ali udarce Martina zaustavljao je sigurni Mandanda.

Marseille je živnuo tek u drugom poluvremenu ulaskom Thauvina. On je odmah nakon ulaska uputio udarac koji je zaustavio Enyeama, a nešto poslije dobro je uposlio i Gignaca, no ni on nije uspio zabiti. Konačan rezultat ipak je ostao na nuli.

U ranijim nedjeljnim susretima bilo je mnogo pogodaka, najveće su pobjede upisali Bordeaux i Nantes. Žirondinci su kod kuće s 5:1 svladali Guingamp koji je ranije ovog tjedna porazio Monaco u Kupu, no u prvenstvu je stigao vrlo blizu zoni ispadanja. Bordeaux je utakmicu riješio već u prvih pola sata i to zahvaljujući Diabateu koji je triput pogodio u tom razdoblju. Pogotke su još postigli Jussie i Rolan. Nantes je u gostima kod Valenciennesa slavio s 2:6.

U ostalim susretima Bastia je dobila Ajaccio, Sochaux je pobijedio Reims, a neriješenu utakmicu s osam golova odigrali su Lorient i Montpellier.