Premiership, 36. kolo, 27.04.2014, 17:10 h
Crystal Palace
Crystal Palace 0:2 Manchester City
Manchester City

Sportnet • nedjelja, 27.04.2014.

Nakon Chelseajeve pobjede na Anfieldu postalo je jasno kako Manchester City svoju sudbinu ponovno drži u vlastitim rukama. Dobiju li sve utakmice do kraja sezone, odnijet će novi naslov prvaka, no prvo je trebalo svladati Crystal Palace.

Manchester City odradio je posao nakon dobrih vijesti s Anfielda, gdje je Chelsea odnio pobjedu od 2:0. Premda je s druge strane bila momčad Crystal Palacea, koja neopterećena opstankom u ligi u zadnje vrijeme igra sjajan nogomet, City nije dozvolio iznenađenje i s dva je pogotka na kraju odnio sva tri boda.

Svaku nervozu već je na početku utakmice, nakon nepune četiri minute igre, otklonio Edin Džeko. Sjajan i precizan ubačaj Yaye Tourea iskoristio je na najbolji mogući način i između dvojice stopera glavom poslao loptu u mrežu.

Iako bez ponajboljeg igrača Davida Silve, City je djelovao moćno i krajem prvoga dijela praktički odlučio utakmicu. Ovoga puta asistent je bio Samir Nasri, a loptu je u mrežu poslao Toure i momčad Manuela Pellegrinija na odmor odveo s velikom prednošću.

Gosti su tu prednost i zadržali u nastavku, u kojem nije bilo pogodaka, te se približili Liverpoolu na samo tri boda zaostatka. Pritom imaju utakmicu manje, onu na Etihadu protiv Aston Ville, ali i puno bolju gol razliku od Redsa.

• Obrisan korisnik28.04.2014. u 22:18
    Barcin fan sam ali kak subjektivnost i recimo tvrdoglavost moze dovest do toga da prodas (citaj:pustis) najboljek veznjaka i top3 napadaca na svijetu samo zato sta ti se ne svidjaju (citaj:Pep)
  • Obrisan korisnik28.04.2014. u 11:39
    Yaya Toure jedan od moćniji veznjaka, kako bi dobro došo Realu uz Modrića i Alonsa
  • Obrisan korisnik27.04.2014. u 23:51
    fantastičan gol Yaya Tourea...
  • Obrisan korisnik27.04.2014. u 21:58
    nek tjedan im potonule sve nade,a sad ovise sami o sebi.gostovanje kod evertona biti će im tekma sezone.samo da ne popuste pod pritiskom sad i osvajaju
  • Obrisan korisnik27.04.2014. u 20:10