Špoljarićev Füchse lako do novih bodova, Eisenach iznenadio Göppingen

Danijela Lemaić • nedjelja, 27.04.2014.

Ovog vikenda odigrano je prvih šest utakmica u sklopu 30. kola rukometne Bundeslige. Momčadi Füchse Berlina, Wetzlara i Melsungena upisale su lake pobjede, dok je vrlo zanimljivo bilo u dvoboju Lübbeckea i Lemga u kojem je pogotkom u posljednjoj minuti pobjedu odnio Lemgo, dok je pretposljednji Eisenach iznenadio Göppingen i upisao slavlje.

TV Emsdetten - Füchse Berlin 22:28 (12:13)

Iako su berlinske Lisice u goste Emsdettenu išle samo s 13 igrača, uslijed brojnih ozljeda, uspjele su svladati zadnju momčad tablice. Iako je na poluvremenu gostujuća momčad imala minimalnu prednost do kraja susreta se odvojila te upisala 20. prvenstvenu pobjedu.

Susret je pogotkom otvorio Iker Romero za početno vodstvo gostiju da bi na +2 povisio Konstantin Igropulo. Prvi pogodak za Emsdetten postiže Janko Božović, ali dobrom organizacijom napada Berlin postavlja rezultat 5:2. Približila se ekipa Gennadija Chalepoa u 19. minuti na samo pogodak zaostatka (8:9), a potom preko Božovića i izjednačila na 10:10. Za 11:10 gostiju pogađa Igropulo te se s tom minimalnom prednošću otišlo i u svlačionice kada je rezultat pokazao 13:12 za Berlin.

Prvih deset minuta drugog poluvremena nastavila se igra s pogotkom zaostatka sve do 40. minute kada serijom 5-0 Berlin postavlja rezultat 22:16 i tako svog protivnika ostavlja na minus pet. Nakon toga domaća momčad nije se uspjela vratiti u susret te su stvorenu razliku igrači Dagura Sigurdssona držali sve do isteka 60. minute kada je za konačnih 28:22 zabio Ernir Arnarson.

Kod Emsdettena najbolji je bio Faruk Halibegović sa šest golova, dok su po jedan manje imali Janko Božović i Ernir Arnarson. U redovima Füchse Berlin najefikasniji je bio Konstantin Igropulo sa sedam zgoditaka, dok je jedan manje imao Iker Romero.

TuS N-Lübbecke - TBV Lemgo 24:25 (10:12)

Deveta ekipa Bundeslige u svojoj je dvorani ugostila desetoplasirani Lübbecke Drage Vukovića i Nikole Blažička. U vrlo zanimljivom susretu, u kojem bi pobjeda za obje momčadi značila pomak na ljestvici lige, spretnije ruke bili su rukometaši Lemga.

S dva uzastopna pogotka dvoboj je otvorila domaća ekipa, dok joj s druge strane serijom 2-0 odgovara Rolf Hermann. Nastavila se potom igra pogodak za pogodak, a prvo odvajanje od +2 radi u 24. minuti Lemgo (8:11), a ono se i zadržalo po isteku 30. minute kada je semafor pokazao gostujućih 12:10.

U nastavku Lemgo je povećao svoje vodstvo na +3 (15:12). U 49. minuti imao je i +5 (23:18), ali tada domaćin prebacuje u višu brzinu i serijom 4-0 dolazi na samo pogodak zaostatka (22:23). Na 24:22 povisuje Patrick Zieker, da bi ponovno na 23:24 smanjio Jens Schöngarth. Za konačnih 25:24 i minimalnu pobjedu Lemga zabija Aleš Pajović.

Maximilian Schubert sa šest zgoditaka bio je najbolji igrač kod domaće ekipe, dok Nikola Blažičko nije čuvao mrežu u ovom susretu. Kod Lemga najbolji je bio Rolf Hermann koji se na listu strijelaca upisao šest puta, dok je vratar Nils Dresrüsse obranio 17 lopti.

HSG Wetzlar - SC Magdeburg 28:24 (13:10)

Balićev Wetzlar u svojoj je dvorani pet kola prije kraja prvenstva ugostio momčad Magdeburga, trenutno sedmu na tablici. Navijači u rasprodanoj dvorani dali su dodatna krila domaćoj ekipi koja je tako upisala nova dva boda u Bundesligi.

Pune dvije i pol minute od početka susreta mreže su mirovale stoga je prvi pogodak za 1:0 Wetzlara postigao Christian Rompf s linije sedam metara. Na 2:0 povećava Florian Laudt da bi prvi pogodak za Magdeburg dao Stefan Kneer. Nastavila se potom igra pogodak za pogodak sve do 24. minute dvoboja kada na +5 (12:7) odlazi Wetzlar. Do odlaska u svlačionice domaća ekipa je put do mreže našla jednom, dok je Magdeburg zabio tri pogotka stoga se na odmor otišlo pri rezultatu 13:10 za domaćina.

Na početku drugog dijela dvoboja gostujuća ekipa smanjila je svoj zaostatak na dva pogotka razlike (12:14), ali ponovno pojačava Balićeva ekipa te odlazi na +4. U 45. minuti susreta odlazi Wetzlar i na +7 (22:15) nakon čega usporuje igru te je do isteka 60. minute Magdeburg uspio smanjiti zaostatak na četiri pogotka razlike. Za konačnih 28:24 zabija Tobias Reichmann.

Tobias Reichmann sa šest zgoditaka bio je najbolji igrač u dresu Wetzlara, dok su po jedan manje dodali Tobias Hahn i Steffen Fäth. S devet golova Robert Weber bio je najefikasniji kod Magdeburga, dok je Mathiass Musche ima njih tri.

MT Melsungen- HBW Balingen-Weilstetten 24:22 (10:11)

Nakon četiri tjedna Melsungen je napokon ugostio momčad u svojoj dvorani te mu je u goste stigao Balingen koji se nalazi na rubu ispadanja iz Bundeslige. Iako su se dobro držali veći dio susreta momci Markusa Gaugischa ipak nisu uspjeli iznenaditi Melsungen stoga su ostali prvi ispod crte.

U susret vrlo dobro ulazi Balingen koji već nakon prvih pet minuta susreta ima +3 (5:2). Ubrzo je serijom 3-0 Melsungen sustigao protivnika te pogotkom Felixa Dannera prešao u vodstvo (6:5). Izjednačila je gostujuća ekipa na 8:8 i pogotkom Floriana Bileka prešla u minimalno vodstvo (9:8). Ta je razlika ostala i po isteku 30. minute kada je rezultat bio 11:10.

U prvoj minuti nastavka brzim napadima obje momčadi zabijaju po dva gola. Igralo se gotovo cijelo drugo poluvrijeme u izjednačenom tonu sve do 55. minute dvoboja kada Melsungen pojačava tempo i s dva uzastopna pogotka odlazi na +2 (23:21). Do posljednjeg sučeva zvižduka obje ekipe zabile su po pogodak stoga je konačan rezultat bio 24:22.

Kod Melsungena je najbolji bio Nenad Vučković sa sedam zgoditaka, dok je njih pet dodao Felix Danner. U redovima Balingena najefikasniji je bio Florian Bilek sa šest zgoditaka, dok je dva manje ubacio Sascha Ilitsch.

ThSV Eisenach- Frisch auf Göppingen 25:23 (14:12)

U svojoj Werner-Assmann dvorani Eisenach je ugostio Göppingen. Iako za domaću momčad gotovo i ne postoji šansa za ostanak u Prvoj ligi, iz kluba su najavili da će se unatoč tome do kraja sezone boriti za svaki bod kako bi se što bolje oprostili od najjače lige na svijetu. U tome su i uspjeli jer su slavili nad Göppingenom.

Serijom 2-0 domaćin otvara susret da bi za 2:1 zabio Momir Rnić. Na 3:1 povećava Faruk Vražalić nakon čega se vodstvo Eisenacha samo povećalo. Uspio je smanjiti razliku Göppingen, ali na odmor se ipak odlazi pri rezultatu 14:12 za Eisenach.

U drugih 30 minuta dvoboja Eisenach je ušao jako dobro te je nakon deset minuta igre ostavio goste na minus četiri (19:15). Uspjeli su se gosti u 50. minuti približiti na gol razlike (20:21), ali domaćin ne dopušta izjednačenje te pojačava tempo stoga osigurava pobjedu s dva gola prednosti (25:23).

Hannes Jon Jonsson i Bjarki Elisson, svaki s po četiri gola, bili su najbolji kod Eisenacha. Kod Göppingena najbolji su bili Daniel Fontaine i Momir Rnić s po pet golova.

VfL Gummersbach – TSV GWD Minden 33:25 (18:10)

Uoči susreta s Mindenom Gummersbach se nalazio na 14 mjestu tablice i pobjeda mu je trebala kako bi se odmaknuo od začelja Bundeslige. Nošena svojim navijačima već je u prvom djelu ekipa Emira Kurtagića postavila svoj tempo igre i nije dopustila Mindenu da se približi. Tako se je s nova dva boda pomaknula na 13. mjesto ljestvice.

Prvih 15 minuta igre bilo je u potpunosti na strani Gummersbacha koji, predvođen vratarom Carstenom Lichtleinom, nije dopuštao da Minden pronađe put do mreže, dok je u napadu imao rješenje za gostujuću obranu stoga je serijom 7-0 ostavio protivnika na minus sedam (1:8). Bio je to znak za Gorana Perkovca da pozove minutu odmora, no ni time-out nije previše pomogao njegovim igračima. Za +8 i rezultat 18:10 prije odlaska u svlačionice zabija Yves Kunkel.

U drugom dijelu susreta Gummersbach je držao svoje vodstvo i nije dopuštao da se Minden vrati u igru. U 55. minuti za 30:22 zabija Michal Kopčo da bi na 31:22 to povisio Mark Bult. Oliver Tesch trese mrežu za zaostatak od osam golova (23:31), a do isteka 60. minute obje momčadi su bile sigurne po dva puta stoga je konačan rezultat bio 33:25.

Raul Santos i Christopher Schindler sa sedam golova bili su najbolji strijelci kod Gummersbacha. Kod Mindena najefikasniji su bili Moritz Schäpsmeier i Christoffer Rambo s pet zgoditaka.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310