HSV Hamburg 29:26 Flensburg
Flensburg

Hamburg se vratio pobjedama slavljem nad Flensburgom

Danijela Lemaić • četvrtak, 01.05.2014.

Dvije susjedne ekipe na tablici u sklopu 30. kola rukometne Bundeslige odmjerile su snage u borbi za treću poziciju. Nakon zanimljivih 60 minuta pobjeda je otišla u ruke momaka Martina Schwalba koji su se tako bodovno izjednačili s Flensburgom te se približili broju tri na ljestvici.

Nakon što je u prošlom kolu iznenađujuće izgubio od Magdeburga 33:25 Hamburg se okrenuo novom susretu. U sklopu 30. kola rukometne Bundeslige ugostio je Flensburg koji je nakon teške s borbe Vardarom izborio Final Four Lige prvaka. U vrlo uzbudljivom susretu u kojem su se obje momčadi borile za dva boda na kraju je spretnije ruke bila ekipa Hamburga.

Prvi pogodak na utakmici daje Steffen Wienhold, dok mu s druge strane odmah odgovara Adrian Pfahl. Ubacuje u višu brzinu potom domaća ekipa koja odlazi na +3 (5:2). Držao je tako Hamburg svoju prednost sve do 20. minute susreta kada preko Sörena Rasmussena izjednačava na 10:10 nakon čega pojačava tempo momčad Ljubomira Vranješa i ostavlja domaćina na minus tri (11:14). Na 14:12 povećava Domagoj Duvnjak te se s tom razlikom odlazi i na odmor kada za minus dva HSV-a i rezultat od 14:16 zabija Joan Canellas.

Početkom drugog poluvremena Hamburg izjednačava rezultat na 16:16 nakon čega započinje igra pogodak za pogodak sve do 45. minute kada se ekipa Martina Schwalba budi te odličnom 7-0 serijom odlazi na 28:21. Bio je to znak za minutu odmora gostiju koja im je pomogla da smanje svoj zaostatak te su do posljednjeg sučeva zvižduka stigli na tri pogotka zaostatka te tako preko Jima Gottfridssona postavili konačan rezultat po isteku 60. minute 29:26.

Kod Hamburga najbolji su bili Kentin Mahe, Adrian Pfahl i Joan Canellas svaki s po pet pogodaka, dok je vratar Johannes Bilter obranio 12 lopti. Steffen Weinhold s osam zgoditaka bio je najbolji strijelac kod Hamburga, dok je jedan manje dodao Anders Eggert. Domagoj Duvnjak u pobjedu svoje ekipe ugradio je četiri gola, dok je njih dva imao Blaženko Lacković. Vratarski tandem Andersson-Rasmussen zaustavio je 17 Hamburgovih napada.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310

• Obrisan korisnik02.05.2014. u 02:44
    Steffen Weinhold igra za Flensburg. Zadnji paragraf članka.