Kiel i RN Löwen uvjerljivim pobjedama stigli do nova dva boda

Danijela Lemaić • srijeda, 30.04.2014.

Večernji termin ove srijede bio je rezerviran za dva nova susreta 30. kola rukometne Bundeslige u kojem su snage odmjerili Kiel i Hannover te Bergischer i RN Löwen. U oba susreta vrlo uvjerljive pobjede upisali su momci Alfreda Gislasona i Gudmundura Gudmundssona stoga je vrh tablice ostao nepromijenjen, naime, Lavovi i dalje drže vodeću poziciju u jednoj od najjačih liga svijeta.

THW Kiel - TSV Hannover-Burgdorf 37:20 (16:12)

Nakon što je u četvrtfinalu Lige prvaka uvjerljivo svladao makedonski Metalurg, Kiel se okrenuo domaćem prvenstvu. U prošlom kolu rukometne Bundeslige izgubio je u SAP Areni od RN Löwena te tako izgubio i vodeću poziciju u Ligi. U 30. kolu ugostio je desetoplasirani Hannover koji nije mogao pružiti otpor Zebrama koje su se tako vratile na pobjedničke staze u domaćem prvenstvu.

Prva dva napada momčadi ne iskorištavaju, dok napad Hannovera zaustavlja Andreas Palicka stoga prvi pogodak na susretu stiže tek u trećoj minuti utakmice kada za 1:0 zabija Patrick Wiencek. S druge strane odmah mu odgovara Lars Lehnhoff za poravnanje rezultata nakon čega je uslijedila igra pogodak za pogodak u kojoj je Kiel povremeno imao +2 koje nije mogao zadržati. Prvo veće odvajanje stiglo je u 20. minuti kada Marko Vujin pogađa za 12:9. Držala se ta razlika od +3 do 28. minute kada Rene Toft Hansen zabija za 16:12, rezultat s kojim se otišlo i na odmor.

U drugom poluvremenu iz minute u minutu prednost domaće ekipe je samo rasla i Hannover nije mogao pratiti tempo Kiela. Tako u 40. minuti susreta momci Alfreda Gislasona odlaze na +9 (23:14). U posljednjih petnaest minuta situacija se nije promijenila stoga je do kraja susreta Kiel upisao uvjerljivu pobjedu od +17 (37:20) koju postavlja nakon serije 5-0.

Kod Kiela najbolji su bili Gudjon Valur Sigurdsson i Filip Jicha, svaki s po osam zgoditaka, dok su dva manje dobacili Marko Vujin i Patrick Wiencek. U redovima Hannovera najefikasniji je bio Vasko Ševaljević sa šest golova, dok je jedan manje imao Lars Lehnhoff.

Bergischer HC - Rhein-Neckar Löwen 26:34 (14:14)

Nakon gorkog poraza od Barcelone u četvrtfinalu Lige prvaka RN Löwen se, jednako kao i Kiel, okrenuo domaćem prvenstvu u kojem će se boriti za naslov prvaka Njemačke. Nakon što je u 29. kolu svladao Kiel i preuzeo vodeću poziciju tražio je nastavak pozitivnog niza te je u tome i uspio svladavši Bergischer kojem tako, nakon ovog poraza, prijeti ispadanje iz prve lige.

S prvim sučevim zviždukom dobro kreću Lavovi koji na početku susreta vode 2:0, ali ubrzo ih sustiže Bergischer i preko Emila Berggrena prelazi u vodstvo od +2 (4:2). Serijom 3-0 vraća se RN Löwen u igru te poravnava rezultat na 5:5 nakon čega započinje igra pogodak za pogodak koja se zadržala sve do odlaska u svlačionice kada semafor pokazuje 14:14.

S novih 30 minuta stigla je i drugačija igra momaka Gudmundura Gudmundssona koji tako prebacuju u višu brzinu te se ubrzo odvajaju od Bergischera. U 45. minuti preko Andyja Schmida odlaze na +7 (27:20). Uspjeli su igrači Sebastiana Hinzea smanjiti to na pet golova zaostatka (23:28), ali ponovno ubrzava tempo igre RN Löwen te s dvije uzastopne 3-0 serije postavlja konačan rezultat od 12 pogodaka razlike (34:26).

Alexander Oelze sa šest pogodaka bio je najbolji strijelac Bergischera, jedan manje upisao je Emile Berggren, dok je Duje Miljak zabio jedan gol. Kod Lavova s devet pogodaka istaknuo se Andy Schmid, dok je njih sedam u pobjedu svoje ekipe ugradio Patrick Groetzki.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310