Cibalia se vratila u borbu za naslov, zanimljivo i na dnu tablice

Davor Mikulić • utorak, 29.04.2014.

Do kraja drugoligaške sezone ostala su nam još samo tri kola, a neizvjesnosti se ne nazire kraj. Kao najveći gubitnik proteklog vikenda istaknuo se klub iz Kranjčevićeve koji je pobjedom mogao doći na samo dva boda od prvoligaškog statusa. Gubitkom bodova u Zaprešiću sebi su stvorili nepotreban pritisak, a Cibaliji vratili nadu kako bi ipak oni mogli u MaxTV Prvu ligu bez igranja dodatnih kvalifikacija. Vinkovčanima istovremeno prijeti Inter s treće pozicije koji bi već u subotu nakon međusobnog ogleda mogao ispasti iz svih kombinacija. U donjem dijelu tablice također se sve rješava između tri momčadi, a u najpovoljnijoj situaciji trebalo bi biti Lučko.

U ogledu treće i prve momčadi prvenstva Zagreb je upisao prvi poraz od studenog prošle godine. Samo tri minute bile su potrebne domaćinu kako bi upisao pobjedu koja je uvelike promijenila stvari, kako za jedne, tako i za druge.

Prvo je u 64. minuti Ilija Nestorovski svojim 18. prvenstvenim pogotkom doveo Inter u vodstvo, da bi konačnih 2:0 postavio Davor Rogač u 66. minuti.

Zagreb sada ne smije ispustiti niti jedan bod u iduće dvije domaće utakmice, pod uvjetom da Cibalia pobijedi, jer bi se tada međusobnom utakmicom u zadnjem kolu odlučivalo o prvaku.

Stanko Mršić: "Kao što smo i pretpostavili, utakmica je bila teška, pogotovo što je teren bio natopljen, uvjeti za igru bili su jako loši. No, dečki su dali sve od sebe, postigli pogodak na vrijeme, dovoljno da Veliku Goricu napustimo s tri boda. Mi, u svakom slučaju, moramo održati drugo mjesto, jer teško je vjerovati da će Zagreb još negdje posrnuti i ispustiti veliku prednost. Iako je Inter ozbiljna i dobra momčad, vjerujem da je kod mojih igrača ostalo još dovoljno svježine i za tu utakmicu, a za ostalo ćemo vidjeti poslije. Najviše nas sada zanima subota i Inter."

No, kako bi uopće došlo do ove situacije, pred igračima Stanka Mršića bilo je gostovanje kod Gorice koja je tijekom prošlog tjedna povukla svoju molbu za licencu za MaxTV Prvu ligu i praktički igrala bez ikakvog motiva.

Jedini pogodak na susretu vidjeli smo u 19. minuti. S desne strane ubacio je Luka Muženjak, a Andrea Ottochian glavom zabio svoj treći u posljednje dvije utakmice. Gosti su do kraja igrali onoliko koliko je bilo potrebno da bi se održao rezultat.

Svaka od iduće tri utakmice za Cibaliju je presudna. Pobjedom nad Interom osiguralo bi se drugo mjesto, a onda eventualnim kiksom Pjesnika pokušalo napasti sam vrh.

Minimalnu pobjedu Segesta je ostvarila u gostima kod već otpisane Zeline, a jedini strijelac bio je Rožman u 66. minuti utakmice. Petom pobjedom iz isto toliko posljednjih susreta Siščani su stigli do visoke pete pozicije i kraj prvenstva će dočekati bez ikakvih stresova.

Drugu utakmicu sa sedam pogodaka ove sezone malobrojni gledatelji ispratili su u Sesvetama. Domaćin je prvo poveo, zatim gubio na poluvremenu, ali na kraju ipak upisao pobjedu.

Za 1:0 strijelac je bio Hrvoje Štrok u 11. minuti, ali u razmaku od 13 minuta Dugopolje u vodstvo dovode Ivo-Valentino Tomaš i Josip Serdarušić, unatoč isključenju Vladislavića iz 30. minute. Nakon samo šest minuta nastavka Dugopolje je drugim pogotkom Josipa Serdarušića imalo velikih 1:3, međutim, s igračem manje gosti ipak nisu uspjeli niti do boda. Josip Ćorić je smanjio na 2:3, a potpuni preokret Sesvetama donose Marko Kolar i još jednom Josip Ćorić u 71., odnosno 73. minuti.

Dugopolje je tako propustilo iskoristiti priliku i odmaknuti se od Solina, dok su Sesvete ovom pobjedom praktički osigurale sredinu tablice.

U dva remija ovoga kola mreže se nisu niti jednom zatresle. Bodove su podijelili konkurenti za pretposljednje mjesto, Solin i Lučko, te Pomorac i Rudeš koji su i dalje bodovno izjednačen.

Iduće kolo igrat će se kroz tri dana. Petak je rezerviran za utakmicu Zagreba i Pomorca, u subotu nas očekuju četiri utakmice, a 31. kolo će zatvoriti u nedjelju Rudeš i Solin.

• Obrisan korisnik05.05.2014. u 17:14
    Druga liga je odlično natjecanje. Za razliku od Prve, nije lišena napetosti do samog kraja i moglo bi se dogoditi (nadam se da neće) da zadnja tekma odlučuje o prvaku 2. lige... U 1.HNL se to dogodila valjda zadnji put onda kada je Rijeka pokradena... S jedne strane mi je dragao da smo blizu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.04.2014. u 00:58
    ja bi volio samo da cibalia udje u prvu ligu uvijek mi je to bio drag klub ...
  • mojacibalia29.04.2014. u 14:25
    @Predrad_Mijatovic, ti sve navodiš ako i trebalo bi... Mršić otkako je došao priča kako je stvar gotova, a razlika je sa 10 došla na 5 bodova. I u zadnja tri kola Cibalia ima tri pobjede, među kojima je i Gorica gdje su svi očekivali kiks, tako da i ti možeš pogledati zadnja tri kola. U svakom... [više na forumu]