Filip Han • nedjelja, 04.05.2014.

U 36. kolu Serie A Roma je upisala neočekivan poraz na gostovanju kod Catanije. Domaći su bili bolji s čak 4:1, te time uklonili i teoretsku mogućnost da Roma dostigne Juventus. Stara dama tako će u ponedjeljak proslaviti treći uzastopni naslov prvaka.

Roma je kao drugoplasirana momčad Serie A prije ovog kola imala barem teoretske šanse dostići prvi Juventus. Gostovanje kod Catanije trebalo je biti rutinski odrađeno, no pretvorilo se u potpuni debakl Rimljana koji su upisali jedan od najtežih poraza ove sezone. Juventus je time i službeno postao talijanski prvak, treći put zaredom.

Catania koja se bori za život u Serie A neustrašivo je ušla u susret s objektivno puno jačim protivnikom. Domaći kao da su uhvatili Romu na krivoj nozi i u 26. minuti su i poveli. Lijepu akciju u kojoj je Leto odlično asistirao petom Izcu u Rominu kaznenom prostoru kapetan Catanije završio je neobranjvim pogotkom za 1:0. Izco je povećao prednost u 34. minuti u još jednoj polukontri Catanije. S lijeve strane u kazneni prostor ubacio je Bergessio, a Izco je postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

Ostali

U ostalim utakmicama Torino je u gostima svladao Chievo zahvaljujući autogolu Sarda, Parma je s 2:0 bila bolja od Sampdorije pogocima Cassana i Schelotta, a Udinese je s visokih 5:3 pobijedio Livorno. Genoa i Bologna odigrali su utakmicu bez golova. Šime Vrsaljko igrao je do 65. minute u toj utakmici.

Tri minute kasnije Roma je odigrala lijepu akciju kojom je smanjila zaostatak. Dugu loptu iz pozadine poslao je De Rossi, u šesnaestercu ju je dočekao Florenzi koji je glavom šalje prema Tottiju koji zabija svoj osmi gol ove sezone za 2:1. Do poluvremena nije bilo promjena.

Novi šok za Romu koja je krenula prema preokretu stigao je u 55. minuti. Udarac s dvadesetak metara uputio je Leto što je De Sanctis uspio "skinuti", no na odbijanac je natrčao Bergessio te zabio za 3:1. Potpuni potop Rimljana dogodio se u 79. minuti kada je odličan gol s dvadeset metara zabio Barrientos i time postavio konačnih 4:1.

Catania je upisala vrlo vrijedna tri boda koja će im pomoći u borbi za ostanak u ligi. Roma će završiti prvenstvo na drugom mjestu.