Juventus pobjedom nad Atalantom proslavio novi naslov

Filip Han • utorak, 06.05.2014.

Juventus je treći uzastopni put postao prvak talijanske nogometne lige. To je bilo poznato još jučer nakon što je Roma neočekivano izgubila od Catanije, te tako izgubila svaku mogućnost da dostigne Staru damu, a Juve je naslov proslavio danas i to uz minimalnu domaću pobjedu nad Atalantom...

Nakon što su jučer i službeno postali novi stari prvaci Italije, igrači Juventusa pobjedom kod kuće potvrdili su naslov. U ne previše napetoj utakmici slavili su protiv Atalante s 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Padoin u 72. minuti.

Juventus je tako stigao do trećeg uzastopnog naslova prvaka ispred Rome koja je odlično krenula u sezonu, no zatim zaredala s neodlučenim susretima čime je i omogućila Juventusu da je pretekne na tablici i stekne prednost koju više nije ispustio.

U drugoj današnjoj utakmici Lazio i Verona podijelili su bodove nakon rezultata 3:3. Verona je dvaput izjednačavala rezultat nakon što su Keita i Lulić dovodili Lazio u vodstvo, a u 83. minuti Romulo je i preokrenuo utakmicu kada je zabio za vodstvo Verone od 2:3. U sudačkoj nadoknadi Mauri je ipak donio bod Laziju nakon penala koji je prvo obranio Rafael, no odbijenu loptu koja je ponovno stigla do Maurija ipak nije mogao zaustaviti.

Lazio je deveta momčad tablice, dok je Verona deseta s istim brojem bodova.