Premiership, 37. kolo, 05.05.2014, 21:00 h
Crystal Palace
Crystal Palace 3:3 Liverpool
Liverpool

Josip Tolić • ponedjeljak, 05.05.2014.

U posljednjoj utakmici 37. kola Premiershipa Liverpool je na gostovanju kod Crystal Palacea odigrao 3:3 iako je do same završnice imao prednost od 0:3. Takvim raspletom pratično je odustao od borbe za naslov u Engleskoj.

Da u nogometu nije gotovo dok glavni sudac ne naznači kraj utakmice, nogometni zaljubljenici mogli su se još jednom uvjeriti u posljednjem ogledu pretposljednjeg kola ovosezonskog Premiershipa. Nogometaši Liverpoola imali su veliku šansu pobjeći od Manchester Cityja na vrhu ljestvice, no uporni Crystal Palace vratio se iz mrtvih i uzeo bod odigravši 3:3.

Idealan početak za goste donio je Joe Allen u 18. minuti pogodivši glavom nakon udarca iz kuta što je umirilo utakmicu sve do početka nastavka.

Tada, naime, Redsi u dvije minute dižu prednost na 0:3. Prvo je Daniel Sturridge u 53. minuti solo-prodorom i sjajnim udarcem pogodio s ruba šesnaesterca, a nedugo potom Luis Suárez još jednim pogotkom u svojoj statistici na Sterlingovo dodavanje mirno rješava situaciju "jedan na jedan". Činilo se da će to biti još jedna rutinska pobjeda sastava Brendana Rodgersa.

Ipak, u samoj završnici Crystal Palace čudno se vraća u utakmicu. U 79. minuti udarac Delaneyja iz daljine s(p)retno ulazi u mrežu nakon odbijanca, a potom se domaćinu ukazao Dwight Gayle. Već dvije minute potom poentira na asistenciju Bolasieja, a dvije minute prije kraja zabija još jedan pogodak za 3:3, rezultat koji Redse praktično isključuje iz borbe za naslov.

• Obrisan korisnik07.05.2014. u 11:55
    čemu se vi čudite,pa nije to hnl da im puste...dobit ćete priliku opet za 20 godina ili možda za 10 ggmu
  • Colchoneros06.05.2014. u 19:49
    Sjetite se Cityevog čudesnog preokreta u zadnjim minutama zadnjeg kola i osvajanja naslova! Sve je moguće pa tako da i Liverpool ipak osvoji naslov! Ništa još nije gotovo!
    Colchoneros
  • narada10806.05.2014. u 17:21
    Dečki, ja sam gledao tekmu, i sve to štima da je ovo drugo ili treće mjesto veliki uspjeh za L'pool, da su htjeli uzeti sve u svoje ruke igrajući na 4:0 i više. Ali su nakon 3:2 morali zvoniti alarmna zvona u ekipi. I onda igraš na pričuvanje tih 3 boda, pog. jer njihova obrana baš nije poznata po... [više na forumu]
    narada108
  • dras_l06.05.2014. u 13:25
    šteta, ovo je Stevi bila jedinstvena prilika da podigne EPL pehar ... nisam navijač Liverpoola, ali sam se nadao da mogu osvojiti EPL ... nije sve u lovi, još uvijek se može igrati vrhunski nogomet i sa manjim budžetom itd. ... poslije ovog poraza gotovo sam siguran da Suarez odlazi u Real ... a... [više na forumu]