Premiership, 37. kolo, 03.05.2014, 18:30 h
Everton
Everton 2:3 Manchester City
Manchester City

Sportnet • subota, 03.05.2014.

Nogometaši Manchester Cityja izborili su pobjedu na Goodison Parku i vratili se na vrh prvenstvene ljestvice. Iako je Everton prvi zaprijetio, City je okrenuo rezultat i s dva pogotka Džeke i jednim Aguera došao do pobjede od 3:2.

Manchester City ponovno je glavni favorit u utrci za naslov prvaka, u posljednjoj utakmici subotnjeg programa izborili su pobjedu na teškom gostovanju na Goodison Parku i ostvare li pobjede u dva preostala susreta na Etihadu po drugi put u tri godine podići će trofej namijenjen prvaku.

Susret je odigran u neuobičajenoj atmosferi za Goodison Park, jer mnoštvo je navijača Evertona uoči susreta priznalo kako bi rado vidjeli poraz svoga kluba, a sve kako bi ljuti gradski rival Liverpool ostao bez toliko željenog naslova nakon više od dva desetljeća čekanja.

Da nogometaši u dresu Evertona ne dijele to mišljenje pokazao je Ross Barkley već u 11. minuti. Mladić kojemu proriču veliku budućnost prekrasnim je udarcem s preko 20 metara prebacio Joea Harta i donio vodstvo domaćinu.

Činilo se kako Liverpool ponovno ima titulu u vlastitim rukama, no City je ubrzo uzvratio. Yaya Toure je proigrao Sergija Aguera, a Argentinac pogodio bliži kut za izjednačenje. City je preuzeo kontrolu nad utakmicom i dvije minute prije odmora došao do zasluženog preokreta. Nakon ubačaja s desne strane najviši u skoku bio je Edin Džeko, pogodivši glavom za 2:1 gostiju.

Nadu u povratak domaćina već u trećoj minuti nastavka ugasio je upravo bosanskohercegovački reprezentativac svojim drugim pogotkom na utakmici. Obrana Evertona je zaspala, a povratnu loptu Džeko sa samo nekoliko metara proslijedio u mrežu za 3:1.

Everton se probudio i u 65. minuti pogotkom glavom Romelua Lukakua smanjio na 2:3, no više od toga nisu mogli. City je odradio možda i najtežu prepreku do kraja sezone i ima prigodu pred vlastitim navijačima u sljedećih sedam dana dovršiti posao.

• johnny00805.05.2014. u 17:21
    Stevene vjerujemo u tebe! A i da ce city kiksat, bilo bi fakat u redu da to naprave, YNWA
    johnny008
  • Obrisan korisnik05.05.2014. u 08:26
    u pravu si, još su dva kola i more bit kiksova i od city i liverpoola
  • qvestor05.05.2014. u 08:19
    ajde pričekajmo zadnja dva kola pa ćemo vidjeti u svakom slućaju mislim da je ovo bila odlična sezona za Liverpool ( isto tako i za Everton) jer prije početka sezone nitko ih nije vidio tako visoko a po igračima koje ima Man city je i prije prvenstva bio glavni favorit. U završnici prvenstva uvijek... [više na forumu]
    qvestor
  • Obrisan korisnik04.05.2014. u 22:46
    Nije mi jasno tko je očekivao od Evertona pomoć za Liverpool?U čitavoj utakmici su napravili 3 prekršaja!!!
  • Obrisan korisnik04.05.2014. u 13:35